2013 m. kovo 26 d., antradienis

104. Thomas Harris „Avinėlių tylėjimas“

Thomas Harris THE SILENCE OF THE LAMBS
Puslapių skaičius: 351
Leidykla: Obuolys
Iš kur gavau? Laimėjau Aš skaitau konkurse

Tinginys vėl bus pagavęs mane. Nei skaityti, nei rašyti nesinori. Tačiau kovas jau persirito į antrą pusę, o knyga dar tebeguli neaprašyta.

Kas nėra girdėjęs apie garsiąją detektyvę Klarisę Starling ar Hanibalą Lekterį? Tikiu, kad dauguma yra girdėję, net didžiausiam užkampy gyvenantys. Šios knygos ekranizacija sulaukė beprotiško populiarumo, susišlavė penkis oskarus iš kurių vienas teko Anthony Hopkins, genialiai įkūnijusiam Hanibalą Lekterį.

Šioje knygoje dar universiteto nebaigusi, šviežiai iškepta agentė Klarisė Starling padeda tirti Bizono Bilo bylą. Jis grobia jaunas moteris ir nudiria jų odas. Padedama taiklių Hanibalo Lekterio įžvalgų jį bando sugauti žudiką.

Kadras iš filmo "The Silence of the Lambs" (1991m.)
Tikrai įdomi knyga, prikaustanti tyrimo tėkmė. Na, tikriausiai čia yra viskas, ko gali norėti iš detektyvinio romano: kraują stingdančių detalių, atrodo, neišnarpliojamų galvosūkių, kliūčių, neįprasto tyrėjo portreto. O dar bauginanti, nors kartu ir be galo žavinti, intelektuali ir klastinga Lekterio asmenybė.

Bet rašant šį tekstą neapleidžia abejonės. Taip, ir įdomu, ir visa kita. Tačiau vietomis buvo per sausa, skaičiau tiesiog mechaniškai. Todėl iš bendro įvertinimo viena knygelė išskrenda.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą