2013 m. rugpjūčio 30 d., penktadienis

115. John Irving „Sidro namų taisyklės"

John Irving THE CIDER HOUSE RULES
Puslapių skaičius: 760
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos
6-oji 2013m. knygų iššūkio knyga

„Sidro namų taisyklės" mane visada baugino savo apimtimi, bet ir visada traukė. Dėl to ir pasiryžau įtraukti ją į šių metų knygų iššūkį. Ir be galo didžiuojuosi savimi pagaliau ją perskaičiusi.

Taigi, baigusi šią knygą supratau, kad ne visos Irvingo knygos skaitosi velniškai sunkiai. Nors ši plyta ir nemaža - 760 puslapių, skaitėsi labai lengvai, o kas svarbiausia buvo įdomu ir labai įtraukė.

Knygoje vyrauja tokios temos kaip abortai, nepageidaujami nėštumai, našlaičiai. Ar abortas yra gerai ar blogai, ar reikia juos įteisinti, o gal net ką tik užsimezgęs kūdikis jau turi sielą ir jo pašalinimas skaitytųsi nužudymas? Net vienas pagrindinių knygos veikėjų Homeras Velzas yra našlaitis, užaugęs našlaičių prieglaudoje Sent Klaude. Šios istorijos siužetą yra sunku nupasakoti, kadangi veiksmas apima kelias dešimtis, per kurias nutinka daug įvairių įvykių. Homero ilgai niekas neįsivaikino, o jeigu tai ir padarydavo jis vistiek būdavo priverstas grįžti į Sent Klaudą. Šios įstaigos gydytojas Vilburis Larčas yra už abortus ir atlieka juos čia nelegaliai. Ilgainiui daktaras Larčas ir Homeras tampa vienam lyg tėvas ir sūnus, todėl kai šis išvyksta iš prieglaudos, Larčui kone plyšta širdis. Iškeliavęs „į tikrąjį pasaulį" Homeras įsimyli, susikuria šiokį tokį gyvenimą Vandenyno vaizdo soduose, tačiau Sent Klaudas niekada netampa praėjusio jo gyvenimo etapu. Kaip pasakė vienas veikėjas: „Gali išvežti Homerą iš Sent Klaudo, bet Sent Klaudo iš Homero - ne."

Autorius šiame kūrinyje apgalvojo smulkiausias detales. Labai patiko ir sudomino įvairios medicininės smulkmenos ir detalės, išsamūs abortų aprašymai, įsigilinimai į moters fiziologiją.

„Sidro namų taisyklės" yra puiki knyga, peržengusi mano lūkesčius, nesitikėjau tokios nuostabiai supintos epiškos istorijos, kuri taip pritrauktų, kad galėtum skaityti per naktį.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą