2013 m. rugpjūčio 26 d., pirmadienis

114. Téa Obreht „Tigro žmona"

Téa Obreht THE TIGER'S WIFE
Puslapių skaičius: 364
Leidykla: baltos lankos
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Šią knygą perskaičiau jau prieš kelis mėnesius, bet dar iki šiol prisimenu, kaip ji man patiko.

Istorija neeilinė ir kartu griebianti už širdies. Jauna gydytoja Natalija pasakoja savo senelio istoriją, o tai vyksta neįprastoje aplinkoje - vienoje Balkanų šalių, kuri taip ir lieka neįvardyta. Su savo seneliu, kuris mirė paslaptingomis aplinkybėmis, Nataliją siejo ne tik ypatingas ryšys ir tarpusavio supratimas, bet ir zoologijos sodas, į kurį ją vesdavosi senelis.

Knygoje vienu metu pasakojamos kelios istorijos. Tai ir apie iš subombarduoto zoologijos sodo ištrūkusio tigro kelionę ir apsilankymą Galinos kaime, ir apie pačią Nataliją, jos jaunystę ir vaikystę bei pastangas sužinoti senelio mirties priežastis, kurios šiek tiek primena detektyvą,  ir apie žmogų, kuris negalėjo numirti - bemirtį, taip pat iš arčiau susipažįstama ir su pačiais Galinos kaimelio gyventojais. Visose šias istorijas sieja viena - Natalijos senelis.

Taigi, šis kūrinys man labai patiko. Rašymo stilius, pati autorės sukurta, šiek tiek mistiška ir paslaptinga, knygos atmosfera leido labiau įsijausti ir geriau išgyventi knygą. Rekomenduočiau perskaityti kitiems.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą