2012 m. lapkričio 17 d., šeštadienis

95. Steve Hamilton „Spynų meistras“

Steve Hamilton THE LOCK ARTIST
Puslapių skaičius: 368
Leidykla: Metodika
Iš kur gavau? Močiutė paskolino.

Dar viena knyga su puikia, originalia, negirdėta idėja, tačiau ne tokiu girtinu išpildymu. Dar viena knyga, kuri skaitosi per greit. Dar viena knyga, su kiekvienu puslapiu vis labiau nusivažiuojanti.

Maiklas, patyręs vaikystėje kažkokią baisią psichinę traumą (kas tampa viena didžiausių knygos intrigų), visai nekalba, iš jo neišpeši žodžio jokiomis priemonėmis. Ne gana to, jis dar ir apsigimęs sudėtingiausių spynų atrakinimo meistras, bet talentingas dailininkas. Tačiau savo neeilinius sugebėjimus jis panaudoja ne geriems tikslams, o susidėdamas su nusikaltėlių grupuotėmis ir padėdamas jiems apiplėšti turtuolių namus, o tiksliau - atrakinti tų turtuolių seifus.

Didžiausias mano priekaištas yra pagrindinio veikėjo, Maiklo asmenybė, kuri pasirodė pernelyg stereotipiška, galbūt neatskleista, kažkiek nereali. Jis nekalba, tačiau kuo toliau, tuo labiau tai telieka tik nežymus faktas, kadangi atrodo, kad šis sutrikimas jam nekelia jokių sunkumų. Tai net kažkaip darosi kvaila, nes skaitant jo monologus, atrodo, kad jis gan drąsus ir pasitikintis savimi, sugeba net susirasti mergina, eiti į pasimatymus, kalti pinigus, keliauti po šalį skersai išilgai, įsivelti į pačias netikėčiausias situacijas. Taigi, apart to, kad jis nebylys, neaptikau jokių įdomesnių asmenybės sutrikimų, nieko pikantiškesnio, nieko, kuo jis žavėtų, jokios kančios ir beveik jokio susikaustymo.

Šiaip neturiu ką daugiau pasakyti apie šią knygą. Perskaičius apie pusę darosi kiek nuobodu. Per daug užsiciklinta į kai kuriuos dalykus. Jeigu yra meilės tai ji bus nežemiška, nuostabi ir iš pirmo žvilgsnio. Taip pat erzina, kai kiekvienam atsieit ypatingesniam žmogui prilipdomas dailininko talentas. Jeigu jau taip, tai kiekvieną savo emociją ar veiksmą jis būtinai nupieš ir tampysis su savimi.

Apskritai knyga nebuvo jau labai bloga. Iš pradžių buvo tikrai užkabinusi, na o vėliau... Skamba ir atrodo įdomiai, tačiau yra pernelyg vidutiniška. Na, jeigu jau aš skaitydama imdavau manyti, kad kai kurias vietas parašyčiau visai kitaip, tai jau tikrai kažkas ne taip. Nes juk aš tai ne rašytoja. :))
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą