2013 m. kovo 27 d., trečiadienis

105. Jurga Ivanauskaitė „Agnijos magija“

Jurga Ivanauskaitė AGNIJOS MAGIJA. TIK NE INTELEKTUALAMS
Puslapių skaičius: 377
Leidykla: Tyto Alba
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Pirmoji pažintis su garsios lietuvių rašytojos (ir ne tik) kūryba. Kažkaip norėjosi pradėti nuo man žinomiausios jos knygos - Miegančių drugelių tvirtovės, tačiau jos bibliotekoje, deja, tuo metu nebuvo.

Tai va. Tikėtis kažko, kaip ir nesitikėjau. Nors prisipažinsiu, kažkokie lūkesčiai gal ir ruseno, juk kažkuo jos knygos privalo žavėti, juk ne veltui tokia mėgiama ši autorė. Kodėl pasirinkau Agnijos magiją? Arba kodėl išvis užsimaniau Ivanauskaitės? Arba kodėl būtent paskutinio apsilankymo bibliotekoje metu nusprendžiau nueiti prie tų lentynų, prie kurių paprastai manęs nepamatysi? Kas gi tai lėmė, ar mėnulio padėtis ar dar koks planetų išsidėstymas, neaišku.. Bet užsimaniau Ivanauskaitės ir ką tu man...(?)

Šioje knygoje autorė neva (o gal) užrašė kažkokios merginos vardu Agnija gyvenimo patirtis, kurias jis pati jai perdavusi daugybės prirašytų sąsiuvinių pavidalu. Tai ir mėginimai mokytis MAGIJOS, nuotykiai įvairiose pasaulio vietelėse tarp kurių ir pats Tibetas, savęs paieškos ir saldžiarūgščiai meilės išgyvenimai.

Agniją net sunku apibūdinti, ji tokia įvairiapusiška. Na, tikriausiai kaip ir kiekvienas mūsų. Kaip joje yra šimta Agnijų, kurios tarpusavyje nuolatos ginčijasi, taip mumyse tūno šimtai žmogeliukų, manančių, kad jų nuomonė teisingiausia. Taip ir plėšomės į visas puses, vietos nerasdami. Ir štai šis Agnijos paveikslas, primenantis mozaiką iš daugybės įvairių dydžių ir spalvų detalių, leidžia su ja susitapatinti ir priartinti knygą prie savęs. O kas gi nemėgsta, kai taip būna?

Būna knygų, kurios tokios stiprios, kad perskaičius būtina pertrauka, kad galėtum vėl kažką panašaus skaityti. Taip man būna su Remarku. Nes jeigu krimsčiau jo knygas vieną po kitos, žavesio jos netektų. O padarius kelių mėnesių pertraukėlę, vėl krykštauji iš džiaugsmo kažką nerealaus atradusi. Agnijos magija - gana ryški, spalvinga, triukšminga knyga. Nežinia, galbūt tai ir ne visai teigiamas dalykas. Tačiau aš manau, kad kartais ir gero gali būti per daug. Neišpaikim.

Taigi, pirmasis pasimatymas su Jurgos Ivanauskaitės knygomis praėjo sklandžiai ir maloniai. Tikėkimės bus ir antras.. :)

3 komentarai:

 1. Nežinojau kur pagirt, tai giriu čia. :D Jūsų blogą taip gera skaityti. Jis toks patrauklus akiai, o ir jūsų skaitomos knygos nėra kokie neįdomūs romaniūkščiai. :) Giriu už įdėta darbą ir pastangas. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū, nepaprastai malonu tokius žodžius skaityti. :)

   Panaikinti
 2. Tavo dėka, kažkada (tikiuosi gan greit) paimsiu šitą knygą, nes, perskaičiusi šitą apžvalgą, supratau, kodėl privalau šitą romaną būtinai perskaityti. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti