2013 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis

113. Philip Roth „Apmaudas“

Philip Roth INDIGNATION
Puslapių skaičius: 188
Leidykla: baltos lankos
Iš kur gavau? Laimėjau konkurse.
Arrrhhhhhh.... Kodėl pasidarė taip sunku rašyti apie knygas? Jau kokius penkis kartus bandžiau pasidalinti įspūdžiais apie šią knygą, tiek pat kartų nesugebėjau to padaryti ir ištryniau viską, ką parašiusi. Na, bet bandau vėl.

Ši knyga pasakoja apie jauną žydų vaikinuką Marką Mesnerį. Šis, nebegalėdamas apsikęsti tėvo, kuris paranojiškai bijo, kad savo sūnus susigadins gyvenimą arba mirs, palieka vietinį koledžą ir iškeliauja į kitą. Tolimesnį.

Markas, būdamas pavyzdingas mokinys, renkantis geriausius pažymius, koledže susiduria su kitokiu gyvenimu. Gali nuskambėti, kad Markas kažkoks išlepęs moksliukas, ne taip nėra, jis gana sąmoningas jaunuolis. Atrodo, kad koledže menkų atsitiktinumų ar tiesiog iš pažiūros nereikšmingų nutikimų dėka, jo gyvenimas po truputį ritasi velniop ir jis negali to ištaisyti.  Atrodo, neatsitiko kažko labai įsimintino ar neįtikėtino, bet knygos pabaiga tikrai... apmaudi. Mano nuomone, jo likims susiklostė neteisingai, buvo gaila.

Nuo šios knygos nėjo lengvai atsitraukti. Manau, už tai reikia dėkoti ir autoriaus sugebėjimui taip pasakoti. Manau imsiuosi ir kitų jo knygų, kurių į lietuvių kalbą išversta ne tiek ir daug. :|


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą