2013 m. sausio 20 d., sekmadienis

101. Haruki Murakami „Dansu Dansu Dansu“

Haruki Murakami DANCE DANCE DANCE
Puslapių skaičius: 356
Leidykla: Baltos lankos
Iš kur gavau? Pirkau internetiniame knygyne (~14Lt)

Pirkau prieš kelis mėnesius. Skaičiau po truputį, po truputį, po kelis puslapėlius. Neskubant, pasitaupant, pasimėgaujant. Ne todėl, kad man  be galo patiktų.. O dėl to, kad skaitydama šią knygą nusiramindavau.. Užsimiršdavau.. Atitrūkdavau.. Mistiška ramybė sklindanti iš knygos puslapių tiesiog neleido pro ją pralėkti.. Tiesiog buvo būtina sustoti ir atidžiau pasižiūrėti..

Tai Avies medžioklės tęsinys. Turint omeny, kad sumedžioti avį man pavyko tik iš antro karto, didelių lūkesčių antrai daliai taipogi neturėjau. Todėl ir nenusivyliau, kaip kai kurie skaitytojai, kurių komentarus apie knygą teko matyti. Kaip visada.. Ramu, muzikalu, paslaptinga. Ir vieniša..

Kai kurie rašytojai suteikia man poreikį abstrakčiai blevyzgoti. Ypač jeigu jie rašo gerai, taip gerai, kad net priverčia, nors trumpam, į pasaulį žiūrėti pro kitus akinius. Tai va. Murakamio knygos man sukelia tokius pojūčius, kokių nejaučiu skaitydama jokias kitas knygas, dėl to labiausiai ir vertinu šį rašytoją. Nesvarbu, kad istorijos nebėra tokios stebinančios (visgi išpaikau nuo tos mistikos), bet jos tokios, kuriomis norisi pasimėgauti. Keisčiausia tai, kad tos istorijos net nebūna šviesios, teigiamos! Na, pavyzdžiui, kaip ir šioje knygoje. Mirtys, skausmas, nežinomybė, vienatvė, ilgesys. Skaitai ir nesuvoki, kur tave tai nuves. Ir tai mane labai žavi.

Tačiau aš ir vėl nuklydau ne ton pusėn. Pabandysiu papasakoti šiek tiek apie siužetą. Šioje dalyje, vyrukas ieškojęs avies, dabar ieško savo draugės stebuklingomis ausimis, padėjusios jam ieškoti avies. Tačiau toji paieška tampa sudėtinga dar neprasidėjusi: vietoj senojo "Delfino" viešbučio stovi naujas tviskantis gigantas, o ir pati ji, atrodo, išgaravo nuo žemės paviršiaus. Beieškodamas paslėptų galų jis susipažįsta su sunkaus charakterio trylikamete aiškiarege, gana artimai susidraugauja su senu mokyklos draugu, įsimyli..

Man patiko ta keista knygos tekmė. Kaip jau sakiau, nežinai ką rasi atvertęs kitą puslapį. Perskaičius apie pusę knygos išvis neina suprasti, kur visa tai veda. Rekomenduoju melancholikams mėgstantiems keistus dalykus. :)
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą