2013 m. sausio 6 d., sekmadienis

100. Jonas Jonasson „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“

Jonas Jonasson THE CENTENARIAN WHO CLIMBED OUT THROUGH THE WINDOW AND DISAPPEARED
Puslapių skaičius: 480
Leidykla: Obuolys
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Naujuosius metus pradedu tokiu gražiu skaičiumi - 100. Šimtoji per blogo gyvavimo laikotarpį perskaityta knyga, kurios pagrindinis veikėjas yra šimtametis senolis Alanas Karlsonas, nusprendęs per savo šimtąjį gimtadienį išlipti per senelių namų langą ir pabėgti (na, tiksliau nukrypuoti/nušlepsėti).

Vien jau užmetus akį į tą nuotaikingą viršelį, galima tikėtis, kad  knyga bus kupina humoro ir teigiamų emocijų. Tokia ji ir yra. Nors paliečia gan daug svarbių ir tikrai nemalonių XXa. įvykių. Bet tai nei kiek nesibado ir nesikandžioja.

Knygos autorius
Labiausiai šioje knygoje man patiko.. Na, net sunku apibūdinti. Labiausiai žavi tas absurdas, situacijos nerealumas, komiškumas ir kartu tiesiog stulbinantis paprastumas. Senukas Alanas paprastas kaip dvi kapeikos. Neapkrauna sau galvos bereikalingais rūpesčiais, visiškai nesidomi politika, rodos, nejaučia godumo, neturi kažkokių išskirtinių poreikių,  nelaiko pykčio, jo širdyje nerasi jokios klastos. Visi žmonės jam lygūs, nesvarbu kas tu - Amerikos prezidentas ar Stalinas, Einšteino brolis kvailelis ar sumuštinių kiosko savininkas. Su visais galima susėsti prie degtinės buteliuko ir atvirai pasišnekėti. Alanas toks grynai dėjęs ant visko. O plaukia per gyvenimą be jokių rūpesčių. Nors ne, turiu pasitaisyt. Jis pakliūva į pačias įvairiausias situacijas, kurios kitam žmogui būtų pasaulio pabaiga (kaip pavyzdžiui patekimas į gulagą), tačiau paprasčiausiai to nė kiek nesureikšmina.

Knygos veiksmas padalytas į dvi dalis. Vienoje dalyje autorius pasakoja apie Alano nuotykius po pabėgimo ir sutikus naujuosius draugus, kitoje - Alano praeitis, jo gyvenimas nuo vaikystės iki atsidūrimo senelių namuose. Net sunku pasakyti, kuri istorija įstabesnė ir kuri pateikia daugiau staigmenų.

Ši knyga dvelkia pozityvumu ir teigiamomis emocijomis. Manau ne vienas ją skaitydamas nusišypsojo vienoje ar kitoje vietoje. Nebus mėgstamiausia, tačiau tikrai viena geresnių.

Ir baikime daryt iš musės dramblį. :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą