2012 m. gruodžio 11 d., antradienis

97. Gary Van Haas „Lotynų kvartalas. Jaunasis Picasso Paryžiuje“

Gary Van Haas LATIN QUAERTER: YOUNG PICASSO IN PARIS
Puslapių skaičius: 234
Leidykla: Obuolys
Iš kur gavau? Skolinausi

Tapyba man gyvenime reiškia labai daug. Tad kaip galiu atsispirti knygai apie žmogų, kuriam ji buvo visas gyvenimas?

Pablo Picasso yra vienas žymiausių ir produktyviausių visų laikų dailininkų. Garsiosios kubizmo technikos kūrėjas. Iš tikrųjų man jis pažįstamas buvo būtent iš šių, kubizmo technika tapytų paveikslų. Tačiau pasirodo, kad iki tol dailininkas pergyveno ir kitokius tapybos laikotarpius ir kaip dažnas pasakytų, moka tapyti ir "normaliai".
Garsiojo tapytojo vaikystė, jaunystė, šlovės siekimas, skurdas, pakilimai ir nuopoliai, aistros ir neapykantos proveržiai. Apie visą tai turėtų papasakoti ši knyga.

Bet apskritai knyga ne stebuklas. Visų pirma ji per plona! Žiauriai per plona. Nors turi virš 200 puslapių, raidės milžiniškos, todėl ir perskaičiau per kelis prisėdimus. Kaip galima kažką papasakoti apie tokią asmenybę tik tokiomis greitomis apybrėžomis? Nors pliusas yra. P. Picasso autentiškų gyvenimo faktų čia nemažai, gaila kažkiek tik dėl to, kad viskas įvilkta į truputį banalų ir klišinį siužetėlį su nuobodokais, bespalviais ir beskoniais dialogais. :(
Nepažįstu gyvenime aš nei vieno ispano ir negaliu pasakyti, kaip reiškiasi jų karštas būdas. Bet knygoje tai nelipo, nors tu ką. Tiesiog, daug nekalbėdama galiu pasakyti vieną nuvalkiotą žodį - banalu. Tapymo proceso aprašymas irgi kažkoks melodraminis. Dažai tik taškosi, teptukai skraido, nervai sproginėja.

Knygoje buvo bandoma perteikti tą bohemišką dailininko gyvenimo būdą. Tik, kad pajusti to neišėjo...
2 komentarai: