2012 m. gruodžio 6 d., ketvirtadienis

96. Johann Wolfgang von Goethe „Faustas“

Johann Wolfgang von Goethe FAUST
Puslapių skaičius: 250
Leidykla: Vaga
Iš kur gavau? Mokyklos biblioteka

Nežinau, koks čia fenomenas, bet knygas, kurias reikia skaityti pagal mokyklinę programą yra neįtikėtinai sunku atsiversti. Belieka tik įsivaizduoti, kokia kančia tai yra tiems, kurie išvis neskaito jokių knygų.
Taigi, paskutinė knyga, kurią buvo privalu perskaityti buvo vokiečių literatūros klasiko Johano Volfgango Gėtės Faustas.

Kadangi mokykloje šis kūrinys buvo išnarstytas po kaulelį, dar ir čia jį smulkiai aptarinėti neturiu nei noro, nei jėgų. Tiesiog reikia užfiksuoti faktą, kad kažkuriuo tai laiku ši knyga buvo perskaityta ir padėjo susidaryti šiokią tokią nuomonę apie ją.

Jeigu trumpai, ši istorija yra apie jau pagyvenusį daktarą Faustą, kuris norėdamas savo gyvenimą paįvairinti įvairiapusiškesniais potyriais, sutinka sudaryti sutartį su velniu Mefistofeliu. Ir kaip manote tai baigiasi? Aišku, kad nekaip. Mefistofelis reguliuoja kone kiekvieną Fausto veiksmą, kišasi į jo reikalus ir pagerina situacijas sau labiau patinkančiais metodais.

Eiliuoti tekstai nėra mano mėgstamiausi, na o dar tas terminas, įpareigojantis skaityti ne tada kada norisi, o tada kada turi laisvą minutę. Kūrinys nėra labai ilgas, puslapiai verčiasi gana greit, tačiau vat ta prievolė..

Faustas - kūrinys skaitomas jau daugelio kartų, vis iš naujo ekranizuojamas, interpretuojamas, pagal jį kuriami ir statomi spektakliai. Velnio ir žmogaus sąjunga yra nemirtinga tema ir tikriausiai niekada nebus iki galo išsemta.


4 komentarai:

 1. Pamenu, kaip prieš pora metų ir aš su juo vargau. Atrodė- nesąmonė, dar eiliuotas... :) O dabar... Skaityčiau ir skaityčiau... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. o kodėl dabar nuomonė pasikeitė?

   Panaikinti
  2. Nes žiūriu truputėlį iš kitokios pozicijos, per kitokią, dar ankščiau nesuvoktą, epochų skirtumų/panašumų, Europos mentaliteto evoliucijos prizmę :) Tiesiog pasikeitė žvalgos taškas- tai jau nėra kažkas "privalomo", "seniena", o kultūrinis, vertingas palikimas. :)

   Panaikinti
  3. Na, nereikia ir manęs taip nuvertinti. :) Aš puikiai suvokiu Fausto literatūrinę reikšmę ir pan., tačiau vertindama knygas stengiuosi vadovautis vienodais kriterijais. Kartais ir su privalomomis knygomis ir su visom tom atsieit "senienom" ryšys atsiranda, o čia jo tiesiog nebuvo.

   Panaikinti