2012 m. spalio 28 d., sekmadienis

93. Karen Joy Fowler „Džeinės Ostin knygų klubas“

Karen Joy Fowler THE JANE AUSTEN BOOK CLUB
Puslapių skaičius: 296
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Po "Emos" pasiėmiau skaityti kitą knygą, bet nuo Jane Austen taip ir nepabėgau. Aišku nei aš čia skundžiuos, nei ką, juk pati pasiėmiau tas knygas iš bibliotekos. Tavo faktas, kad abi knygas sieja tapati autorė iškilo mano galvoje tik parsinešus laimikį namo.

Tai yra jau antroji Cappuccino serijos knyga, kurią man teko skaityti. Po Trumpos ukrainietiškos traktorių istorijos buvo aišku, kad nieko rimto ar slogaus aš čia nerasiu. Juk koks slogumas gali būti, jeigu kalbama apie knygas ir tuo labiau žmones jas skaitančius ir susirenkančius aptarti savo megėjiškame knygų klubelyje.

Jeigu kada nors planuojate skaityti Jane Austen kūrybos, nerekomenduočiau skaityti šios, nes jis išpliurpia daug tų knygų siužeto. Nors daugelis tikriausiai to nė neatsimins vėliau, bet ką gali žinoti, galbūt tą sakinį atmintis ims ir įsimins. Juk visiems aišku, kad savo atmintį suvaldyti sudėtinga. :)

Knygų klubas čia daugiau kaip pavadinimas, nes knygoje jo labai mažai. Na to klubo dalyviai susirenka pas kurį nors kitą dalyvį namuose, pasako vieną kitą sakinį apie knygą ir vėliau pasineriama į klubo dalyvių prisiminimus, problemas ir asmenines gyvenimo istorijas. Bernadetė, Prudė, Silvija, Džoselina, Alegra, Grigas ir jie mėgsta skaityti knygas.

Nėra čia kažko pritrenkiančio. Apibūdinčiau kaip tiesiog paprastą knygą. Gali skaityti, bet gali ir neskaityti irnieko tau neatsitiks. Tokia kasdieniška, gal kiek blankoka, galbūt kartais darosi nuobodoka, bet jauki ir  apie gyvenimiškus dalykus. Šiokia tokia dramelė, kelios problemėlės ir gera pabaiga.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą