2012 m. rugsėjo 29 d., šeštadienis

89. J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas. Dvi Tvirtovės“

J.R.R. Tolkien THE LORD OF THE RINGS. THE TWO TOWERS
Puslapių skaičius: 364
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Štai ir antrąją dalį patvarkiau, kad ir kaip sunkiai man ėjosi, ypač pirma pusė. Kaip kokiam seriale, įdomumas prasideda tik link pabaigos, o ir pabaiga visai ne pabaiga, nes paliekama intriga "Kas vyko toliau sužinosite kitoje serijoje/knygoje".

Žiedo Brolija išyra. Frodas, nenorėdamas draugų stumti į pavojų, į Mordorą patraukia vienas, su savo ištikimu pagalbininku Semu. Pirmąją knygos pusę mes jų išvis nesutinkame, o sekame iširusios Brolijos nuotykius, kas pagrobti, kas ieško pagrobtųjų, kas keliasi iš numirusiųjų. Ta pusė man ir buvo sunkiausia ir neįdomiausia, nors atrodo ir įvykių ir karų visokių apstu, nu bet nelimpa ir viskas, nieko sau negaliu padaryt. O antroji pusė, kai paliekame Broliją nuošaly ir vėl sutinkame Frodą jau buvo įdomesnė ir knygos tiesiog į šalį nesinorėjo padėti.

Jau praeitame įraše gyriau Tolkieno vaizduotės sugebėjimus sukuriant tokį unikalų pasaulį. Savo žodžiu neatsiimu, tačiau ta vietovardžių gausa tik įnešė sumaišties susigaudant. Mano nuomone, kai kur išsiplėsta per daug. Reikia labai didelio susikaupimo, kad mintys nepabėgtų kitur.

Keistai man sekasi su tuo "Žiedu Valdovu". Skaitai vienus skyrius ir negali atsiplėšti, tačiau po jų seka tie, kuriuos skaitydamas užsimanai tik miego ir tik žvilgčioji, na kiek gi dar liko iki skyriaus pabaigos (aš tiesiog negaliu padėti knygos į šalį nebaigusi skyriaus). Na, bet kad jau trečia dalis padėta lentynoje guli, neišsižadėsiu jos ir pabaigsiu ką pradėjau.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Pasaulinio garso sulaukusios fantastinės trilogijos "Žiedų valdovas" antrojoje dalyje "Dvi tvirtovės" pasakojama apie tolesnius iširusios Žiedo Brolijos nuotykius.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą