2012 m. spalio 7 d., sekmadienis

90. J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“

J. R. R. Tolkien THE LORD OF THE RINGS. THE RETURN OF THE KING
Puslapių skaičius: 416
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Pagaliau! Pagrindinis jausmas užvertus paskutinį puslapį, buvo atokvėpis. Pagaliau, pagaliau, pagaliau. Nes jau buvau įsiveikus nuo to knygos juodai. Kad ir kaip stengiuosi susikaupt, nesiblaškyt, ta knyga man nepasiduoda nors tu ką. Lyg laižytum ledus per stiklą - nieko nejauti.

Paskutinioji Žiedų valdovo dalis "Karaliaus sugrįžimas" pasakoja apie Frodo misijos pabaigą, po kurios nebeliko Tamsos ir visi vėl gyveno gražiai ir laimingai.

Galvoju, galvoju ir nesugalvoju, ką galėčiau pasakyti apie šią paskutinę dalį. Galiu bandyt save apgaudinėti, įtikinėti, kad buvo įdomu ir t.t. bet taip nebuvo. Pagavau save nuolat mąstant, kad tai kuo greičiau baigtųsi, kad tik galėčiau greičiau bėgt į biblioteką pasiimt normalią knygą.

Nustebino tai, kad pats Žiedo sunaikinimas nebuvo labai išryškintas, nes juk tai visos istorijos ašis. Perskaičiau tą vietą ir klausiu savęs: "ką, nejaugi jau viskas baigta?"

Jeigu pasakyti ką nors apie visą trilogiją apibendrintai, susidaro įspūdis, kad J. R. R. Tolkienas buvo labiau susikoncentravęs į Viduržemio istoriją, geografiją, tautas, jų kalbas, giminystės linijas, o ne į pačią istoriją, veikėjų paveikslus. Tikiu, kad jam kaip folkloristui ir viduramžių žinovui tai įdomiau. Tačiau skaitytojui visos tos vingrybės nėra jau tokios įdomios (nežinau, ar buvo tokių, kurie perskaitė tuos 100 puslapių užimančius istorinius priedus). Manau, kad eiliniam skaitytojui yra įdomesnis pats nuotykis, išgyvenamas jausmas, o ne įsivaizduotos šalies istorijos vadovėlio skaitymas. Nors kita vertus, neabejoju, kad yra begalės žmonių, kuriuos toks smulkmeniškumas veža ir ši trilogija yra tikras saldainis.

Didžiuojuos savimi, kad įveikiau tas knygas. Vat, dabar galėsiu girtis, aš skaičiau Žiedų valdovą! Bet ne daugiau.
KNYGOS NUGARĖLĖ: Pasaulinio garso sulaukusios fantastinės trilogijos "Žiedų valdovas" trečiojoje dalyje "Karaliaus sugrįžimas" pasakojama apie paskutinę kovą su Tamsos Šešėliu ir Žiedo Nešėjo užduoties pabaigą, sugražinusią Gondorui šviesą ir džiaugsmą.

1 komentaras: