Puslapių skaičius: 390
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos
Tikriausiai esat matę bent vieną Žiedų valdovo filmą? Aš ne. Kažkaip net netraukė anksčiau. Žinoma tokius vardus kaip Gandalfas, Frodas teko girdėti ir ne kartą, o hobitai, elfai ir nykštukai taip pat nebuvo naujiena. Pagaliau apie patį Žiedą kiek girdėta! Apie Mordorą! Akivaizdu, kad ši knyga labai populiari ir labai mėgstama, kadangi net nieko nežinantis žmogus, gali ir ne savo noru, būti paverstas žinančiu.
Taigi, ši istorija yra apie Žiedų valdovą, Žiedų Žiedą, kuris yra labai galingas ir dažniausiai piktiems kėslams, vienas hobitas padedamas bendražygių turi sunaikinti, t.y. nugabenti į Mordorą - savo didžiausių ir juodžiausių priešų irštvą.
Skaitosi kažkaip sunkiai. Ko gero dėl didelės visokiausių įmantrių vardų ir vietovardžių gausos - lengva pasimesti. Ir pasimesdavau, ne kartą. Pamesdavau mintį, tada grįždavau ir t.t. Bet kitą vertus man nuostabą kelia tai, kaip J. R. R. Tolkien sukūrė tokį smulkmenišką, tikrovišką, paslaptingą ir svarbiausia įdomų mums nežinomą pasaulį, su sava istorija, elfų, nykštukų tautomis, Sauronu ir t.t. Beribė fantazija.
Kapsčiausi, kapsčiausi ir prisikapanojau iki galo. Tikriausiai būtų juokinga, jeigu knygą apie tokią sunkią ir pavojingą veikėjų kelionę perskaityčiau vienu prisėdimu. :D Vienu žodžiu, ieškosiu antrosios dalies, nes knyga baigėsi pačioje įdomiausioje vietoje!
KNYGOS NUGARĖLĖ: Žiedų valdovas“ išverstas į daugiau kaip 40 kalbų, išpirkti milijoniniai knygos tiražai, sukurtas filmas, o Johno Ronaldo Reuelo Tolkieno vardas amžinai įrašytas į pasaulinės literatūros istoriją.
J. R. R. Tolkienas sugalvojo savo pasaulį – Viduržemį, jo istoriją, mitologiją ir geografiją, hobitus, elfus, nykštukus, goblinus ir jų kalbas.
„Žiedų valdove“ yra 350 veikėjų, 6000 metų istorijos, daugiau kaip 60 puikių dainų, baladžių, „išverstų“ iš stebuklingų Viduržemio tautų kalbų.
Kai visas pasaulis ėmė kraustytis iš proto dėl elfų ir hobitų, profesorius Tolkienas, užuot kūręs romano tęsinius, tik ramiai papsėjo savo pypkę ir neskubėdamas tikslino Viduržemio istoriją...
Pasaulinio garso sulaukusios fantastinės trilogijos „Žiedų Valdovas“ pirmojoje dalyje „Žiedo brolija“ pasakojama apie tolesnius įvykius, nutikusius Viduržemyje po „Hobito“. Bilbo Beginso parneštas Žiedas pasirodė beturįs baisią galią ir buvo nuspręsta jį sunaikinti, kad neatitektų Priešui. Bet tai padaryti reikėjo Mordore, Ugniniame Kalne, paties Priešo krašte. Šią didžią Užduotį buvo pavesta įvykdyti Frodui, o jam padėti turėjo Žiedo brolija.
Man ši knyga pasirodė labai vaikiška. Kadangi esu skaitęs G.R.R.Martino „The Song of Ice and Fire“ fantastinių knygų seriją, tai galėjau skaitydamas abi šias knygas lyginti. Mano nuomone, Peter Jackson („Žiedų valdovo“ trilogijos režisierius) padarė neįtikėtinai didelį darbą, paversdamas vaikišką knygą, tiek vaiką, tiek suaugusįjį prikaustančiu prie ekrano filmu. Skaitydamas tiesiog prieš akis mačiau visą filmą ir pradėjau suprasti, koks iš tikrųjų įspūdingas ir didingas yra Peterio Jacksono darbas. Tad, kaip ir minėjau, knyga - vaikiška, filmas skirtas visiems.
AtsakytiPanaikintiMantai, nesutinku. Knyga nėra vaikiška. Jei perskaitei visas tris dalis, tikrai turėjai atrasti situacijų iš savo gyvenimo ir galėjai palyginti savo elgesį su veikėjų elgesiu. Knyga rodo koks ankščiau buvo svarbus žmogui jo duotas žodis, kaip svarbu priesaikos, draugai, pasiaukojimas. Bet labiausiai pabrėžiamas yra pagundymas (Žiedas), parodoma, kaip prieš jį visi žmonės klumpa ir neatsilaiko. Ne veltui Žiedą į Mordorą nešė hobitas, o ne žmogus. Žmonės silpni ir pagundymams neatsilaiko. Taigi skaitydamas gali savęs paklausti: kaip aš būčiau šioje situacijoje pasielgęs?
AtsakytiPanaikinti