2012 m. liepos 13 d., penktadienis

69. Tracy Chevalier „Puolę angelai“

Tracy Chevalier FALLING ANGELS
Puslapių skaičius: 280
Leidykla: Jotema
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 2/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Po šiokios tokios pertraukos vėl grįžtu su perskaityta knyga. Tikriausiai dauguma žino šios autorės knygą Mergina su perlo auskaru. Man ji paliko didelį įspūdį, todėl nedvejodama griebiau ir šią.

Vėl aprašomas senesnis laikmetis. Tiesa, Merginoje su perlo auskaru tai 17a., o šioje knygoje 20-ojo pradžia. Naujas amžius, neišvengiamos naujovės, judėjimai dėl moterų teisės balsuoti, naujos mados, tobulėjantis gyvenimas ir pan. Knygoje daug skyrelių, kuriuos pasakoja pasikeisdami vis kiti knygos veikėjai. Bet pasisako visi iki vieno, kaip situacija atrodo iš kurio geldos. Jeigu visa knyga būtų parašyta iš vieno veikėjo pusės iš nuobodulio išvis nebūtų įmanoma skaityt.

Kažko šiai knygai trūko, nes man ji buvo ganėtinai nuobodoka. Na bet ne tiek, kad jos nebaigčiau, persiritus pusę ji kiek išsijudino iš stingulio. Nesijautė anotacijoje žadėto įtaigumo. Kai kurie veikėjai tokie paviršutiniški. Knyga baigėsi ir man kažkaip dzin.

KNYGOS NUGARĖLĖ: „Puolę angelai“ – nekantriai lauktas Tracy Chevalier, bestselerio „Mergina su perlo auskaru“ autorės romanas. Tai įtaigi dviejų šeimų istorija, pasakojimas apie intymias vaikystės draugystes, seksualinį pabudimą ir žmogaus gyvenimo trapumą. 

1901 metų sausis, diena po karalienės Viktorijos mirties: dvi šeimos lanko gretimus kapus prašmatniose kapinėse. Vieną kapą puošia sentimentalus angelas, o kitą – įmantri urna. Voterhausai garbina velionę karalienę ir tvirtai laikosi karalienės Viktorijos laikų tradicijų; Koulmanai žengia į modernesnę visuomenę. Abiejų šeimų nepritarimui, šeimos neatskiriamai susiejamos, kai kapinėse susidraugauja jų dukterys. Ir dar blogiau: susidraugauja su purvinu duobkasio sūnumi.

Mergaitėms augant, įsibėgėja naujasis amžius, arklius pakeičia automobiliai, o vietoj dujų apšvietimo atsiranda elektra, šalis ištrūksta iš engiančių karalienės Viktorijos laikų prieblandos į auksinę karaliaus Eduardo VII vasarą. Graži ir gyvenimu nusivylusi ponia Koulman ima siekti didesnės asmeninės laisvės ir sulaukia pragaištingų pasekmių, kurios Koulmanų ir Voterhausų gyvenimus pakeičia visam laikui.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą