2011 m. gruodžio 31 d., šeštadienis

22. Ben Elton „Mirtis tupykloje"

Leidykla: Alma littera
Originalus pavadinimas: DEAD FAMOUS
Puslapių sk.: 320


Paskutinė knyga šiais metais! Džiaugiuosi, kad bent nebaigsiu metų šlamštiška knyga. 


Taigi. Pradėsiu nuo pavadinimo, jis tragiškas. Pati galvoju, kaip reiktų išversti  „Dead Famous", bet tik ne taip.. Tikrai nebūčiau ėmusi šios knygos, jeigu ne kažkokiame blog'e parašytas įrašas, neva ši knyga labai gera.

Knyga yra apie visiškai degradavusią televiziją, kuri bando prakišti nykų realybės šou  „Namų areštas 3". Lietuviško  „Akvariumo" atitikmenį.. Surenkami jauni žmonės norintys išgarsėti, tačiau jie net nenumano, kokius kvailus jų įvaizdžius sukuria filmavimo komanda ir parodo žmonėms. Pagrindinei šou valdovei - Džeraldinai Henesi visiškai nerūpi moralė ir visokie panašūs dalykai. Vienintelis jos tikslas bet kokiomis priemonėmis išpopuliarinti savo šou ir užsikalti pinigų. Tačiau netikėtai, vieną dieną, uždarose patalpose, kuriose gyvena realybės šou dalyviai, įvyksta žmogžudystė..
Geras detektyvas, turintis vieną milžinišką pliusą. Tai netikėta pabaiga. Ji ne tik netikėta, bet ir įdomi ir originali. Ir viskas taip užpainiota, taip neaišku. Visas veiksmas labai įtraukiantis, puikiai parodytas televizinio spindesio tuštumas. Gal kartais ir buvo šiek tiek perspausta, nemanau, kad visas pasaulis galėjo būti pakvaišęs dėl kažkokio kvailo realybės šou. Dar vienas kliuvęs dalykas - nesibaigiantys keiksmažodžiai ir nešvankybės. Ar čia su vertimu persistengta ar kas, net nežinau, bet net man jų buvo per daug.

Galiu drąsiai teigti, kad šis detektyvas daug geresnis už Chandler'io  „Ledi ežero dugne", kurią neseniai skaičiau. Čia buvo tai ko pasigedau pastarojoje knygoje. Ši knyga sudomino, įtraukė, buvo įdomu spelioti, kuris iš dalyvių tikrasis žudikas? O gal nė vienas iš jų. Chandler'io knygoje nebuvo tokio susigyvenimo su pačia istorija, o čia tai gavau.

Kaip detektyvas, tai labai geras, tačiau sielai ji mažai ką duos, nes tai, kad televizija tuščias reikalas daugeliui žinoma tiesa.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą