2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

21. George Orwell „Gyvulių ūkis"

Originalus pavadinimas: ANIMAL FARM
Puslapių sk.: 78
Leidykla: Vyturys (1991m.)

Bibliotekoje aptikau knygą, kurioje sudėti abu George Orwell kūriniai, kuriuos norėjau perskaityti. Apysaką "Gyvulių ūkis" jau perskaičiau ir nusprendžiau aprašyti juos atskiruose įrašuose.

"Gyvulių ūkis" - socialinė satyra, nukreipta prieš diktatūrą. Joje vaizduojama viena nevykusi revoliucija - gyvuliai sukyla, ir išviję šeimininką, ima patys valdyti fermą.

VISI GYVULIAI YRA LYGŪS. 
BET KAI KURIE GYVULIAI LYGESNI UŽ KITUS. 
Dabar galvoju, ką galėčiau pasakyti apie šį kūrinį. Diktatūra, vyravusi fermoje, buvo pavaizduota labai įtaigiai. Nekenčiau tų kiaulių, kurios melu, apgavystėmis, sukčiavimu, gobšumu gviešėsi valdžios. Ėmiau gailėti užguitų fermos gyventojų. Na, tiesiog puikiai pašiepiami mes, žmonės. Ir žmonių, atsieit, normalioje visuomenėje yra visokiausių „gyvūlių tipų": ir diktatorių, padlaižių, melagių, neturinčių ar bijančių pasakyti nuomonę arba tiesiog nesuprantančių kas vyksta ar nesidominčių tuo.
Pabaiga žinoma, ne tokia, kurios daugelis tikisi ir aišku mane papiktinusi. Bet manau, jeigu ji būtų laiminga, nebebūtų tikra, nes vis dėl to realybėje taip retai atsitinka.O štai ir ekranizacijos:
Pirmoji dar 1954 metų, animacinis variantas. Visus gyvulius įgarsina vienas vienintelis žmogus. :)
Antroji jau nebe tokia sena, 1999 metais sukurtas filmas jau su tikrais gyvuliais ir įgarsintojų daug daugiau.

***

Kaip bebūtų gaila, romano 1984-ieji aš neperskaičiau.. Kadangi šiandien baigiasi terminas, jau vakar nunešiau šią knygą į biblioteką. Iš tikrųjų bandžiau skaityti, jeigu būčiau norėjusi, būčiau spėjusi, tačiau kažkaip.. net nesinorėjo. Tikriausiai turėčiau gailėtis, vis dėl to daugelis taip giria šią knygą.. Na, bet tikiuos ji dar paklius man į rankas. :) 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą