2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

20. Raymond Chandler „Ledi ežero dugne"

Puslapių skaičius: 247
Versta iš anglų kalbos (THE CHANDLER COLLECTION, Volume 1 [PICADOR edition] 1983m.)
Leidykla: Žaltvykslė

Ilgokai nerašiau, buvau šiek tiek apleidusi blog'ą. Tiesiog eilinį kartą buvo užėję neskaitadieniai. Bet ištvermingai juos pratempusi šiendien grįžtu su dvidešimtąją blog'e aprašoma knyga. Galbūt detektyvas ir nelabai tinka kalėdinei nuotaikai kelti, tačiau skaityti vistiek noooriu. :)


Trumpai papasakosiu apie knygą. Detektyvas Filipas Marlou imasi tirti dingimo bylą. Jį pasamdo susirūpinęs vyras, kurio žmona kažkur pabėgo. Benarpliojant šią visą supainiotą istoriją Marlou sužino vis daugiau netikėtų detalių.

Detektyvų nelabai skaitau, tačiau prisimenu, kad bibliotekoje mane patraukė knygos pavadinimas, kuris pasirodė kažkur girdėtas. Tad ilgai nesvarsčiusi ir pasiėmiau ją.
Kas iškart patraukė mano dėmesį, tai rašymo stilius. Ypač įstrigo vaizdingi laiko apibūdinimai.
Sužiaumojau dar vieną cigaretę, pro šalį prasvirduliavo dar gabaliukas laiko. Bet pati ta istorija, bent jau mane neitin įtraukė. Skaičiau, galima sakyti, tik dėl to, kad pabaikčiau, vis dėlt o šioks toks smalsumas buvo.
Detektyvas Marlou taip pat neitin įdomi asmenybė. Man nepatinka tokie personažai, kurie visada viską žino ir niekad neklysta. Net ir pats Šerlokas Holmsas juk kartais suklysdavo, nors bylą visada išaiškindavo. Pačioje pabaigoje kuomet reikėjo skaityti ilgiausią paklodę jo teisingųjų išvedžiojimų nebuvo įdomu, o buvo šiek tiek painu. Na ir man nelabai buvo svarbu kaip viskas baigsis, nes jau kaip sakiau veikėjai manęs nejaudino.
Kad viskas gerais supainiota tai sutinku, nors kartais ir buvo galima kai ką nuspėti. Kuomet buvo apibūdinamos dingusi Kristal Kingsli ir Muriel Čez, kaip neva itin panašios tiek išvaizda, tiek sudėjimu, jau kaip ir peršasi išvada, kad kažkur jos bus supainiotos vietomis.  Na ir daug kitokių pavyzdžių.
Pabaiga ne itin stipri. Nebuvo tokio dalyko, kad užvertus paskutinį puslapį sedėtum nustebintas ir be žado, kartodamas 'wow'..

Negaliu sakyti, kad patiko, bet taip pat negaliu teigti, kad ir nepatiko. Tikriausiai jei kas paprašytų parekomenduoti gerą detektyvą, šį paminėčiau paskutinį..

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą