2011 m. spalio 31 d., pirmadienis

15. Dan Brown - Da Vinčio kodas, intriguojantis ir abejingų nepaliekantis romanas

368psl., Jotema.

Viešėdamas Paryžiuje simbolių tyrinėtojas Robertas Lengdonas iš Harvardo universiteto sulaukia netikėto naktinio skambučio. Muziejuje nužudytas pagyvenęs Luvro kuratorius, o šalia jo kūno rastas keistas šifras. Lengdonas ir talentinga kriptologė Sofi Nevė sprendžia painias mįsles; juos probloškia Da Vinčio darbuose atrastos paslėptos užuominos, kurias mato visi, tačiau jų prasmę tapytojas sumaniai įslaptino.

Jėė, pagaliau gavau knygą, pagal kurią buvo pastatytas filmas, kuris, beje, man labai patiko.
Truputį gaila, kaf filmą pamačiau pirmiau, negu perskaičiau knygą, nes dabar supratau kiek daug praradau. :/ Šis romanas žiauriai geras detektyvas. Labai intriguoja, tikrai nenuspėjamas ir labai įdomus.
Jau vien ką reiškia istorijos dvelksmas puslapiuose. Tikroji tiesa apie Šventąjį Gralį atskleidžiama palaipsniui, kiekvieno skyriaus gale paliekamas koks nors intriguojantis kabliukas, kuris tiesiog neleidžia padėti knygos ir lentyna, o verčia toliau versti puslapius. Knygoje veikėjai turi įminti daugybę mįslių, kad pasiektų tiesą, kuri visad buvo jų panosėje. Manau, kad parašyti tokia knyga, reikia turėti nemenką talentą, nes viskas puikiai supainiota, o knygos gale nelieka palaidų galų, viskas susiveda.
Leonardas Da Vinčis tikrai nepaprastas žmogus, šioje knygoje apie jį sužinojau dar daugiau įdomių faktų. Dar vienas didelis pliusas tas, kad visos organizacijos, minimos knygoje, istoriniai faktai, viskas yra tikra ir neišgalvota. Tad istorija pateikiama labai patraukliai, įvedant ir siužetinę liniją ir veikėjus. Tikrai patiko.

Vertinimas: 4/4


Ekranizacija:
Knyga man šiek tiek labiau patiko, negu filmas, nors abu jie tikrai neblogi. Vis dėl to, knygoje daugiau informacijos, viskas daugiau išplėtota, ko neįmanoma sutalpinti į poros valandų filmą.


The Da Vinci Code (2006)
Rež. Ron Howard,

Akt. Tom Hanks, Audrey Tautou, Jean Reno ir kt.
 
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą