2012 m. gegužės 14 d., pirmadienis

57. Sylvia Plath „Stiklo gaubtas“

Sylvia Plath THE BELL JAR
Puslapių skaičius: 249
Leidykla: Tyto Alba
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 2/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)
***

Žvilgsnis į pasaulį užsidėjus juodus depresijos akinius. Į pasaulį, kuris atrodo žiaurus, beprasmis ir nykus.

Skaityti nebuvo malonu. Na, nebent vienintelis malonus dalykas būdavo tuomet, kuomet mintys atrodydavo labai artimos.

Turint galvoje, kad knygos autorė nusižudė, skaityti kažkaip darosi nejauku. Lyg koks priešmirtinis laiškas. Ne, ne, parašyta tai ne laiško forma, bet galima nujausti, kad asmeninės patirties čia turėtų būti nemažai. Parašyta nelabai sudėtingai, tiesa, kartais pasimesdavau nuo netikėtų peršokimo prie kitos situacijos nė skyriui nepasibaigus, bet perskaičiau gana greit - per porą dienų.

Knygos pagrindinė veikėja Estera nesidžiaugia savo gyvenimu. Ne dėl to, kad būtų visiška nevykėlė. Sekasi jai tikrai neblogai. Tačiau atrodo, kad ji ir trokšta visai kitokių dalykų negu aplinkiniai, jos svajonės kitokios, vertybės, ji jaučiasi nepritapelė, kitokia.

Dabar aš kažkaip bijausi šios knygos. Net nesugalvoju kaip įvertinti. Nes po jos palieka negeri jausmai. Dvilypumas, kaži koks bejėgiškumas, liūdesys.. Įsigilinęs į herojės mintis, nejučia imi joms kaip ir pritarinėti. . Depresija yra baisi liga. Todėl ir nerekomenduočiau knygos skaityti kitiems. Na, nebent esat visiški optimistai ir gyvenimą įsimylėję fainuliai. O aš turiu visokių dvejonių, kurias tik sustiprino šis kūrinys.

P.S. Bent jau džiaugiuos šiek tiek susipažinus su S. Plath kūryba, nes labai to panorau po vieno Aš skaitau konkurso. :)

Knygos nugarėlė: Šiame autobiografiniame romane Sylvia Plath sąžiningai ir įtaigiai aprašo jaunos, ambicingos ir talentingos merginos istoriją: pasakoja apie jos neviltis, bejėgiškumą ir depresiją, apėmusią tada, kai jai iškyla aibė pasirinkimo galimybių. Autorės gebėjimas įsiskverbti į giliausius žmogaus psichikos klodus pelnė šiam romanui pasaulinę šlovę. 

3 komentarai:

  1. Po minėto konkurso ir aš panorau susipažinti su Sylvios Plath kūryba. O štai perskaičiusi šį puikų, stulbinančiai nuoširdų, taip atvirai knygos sukeltus jausmus ir emocijas atskleidžiantį įrašą, susimąsčiau, ar esu pasirengusi ją skaityti...

    AtsakytiPanaikinti
  2. O man smagu, kad konkursuose paminėtos knygos ar autoriai jus taip sudomina, jog nusprendžiat perskaityti ir knygą :)

    AtsakytiPanaikinti