2013 m. rugpjūčio 30 d., penktadienis

116. Jean-Christophe Grangé „Purpurinės upės"

Jean-Christophe Grangé  LES RIVIERES POURPRES
Puslapių skaičius: 328
Leidykla: baltos lankos
Iš kur gavau? Skolinta

Puikus, įtampą išlaikantis ir prikaustantis detektyvas! Seniai tokį teko skaityti. Mėgstu mistiką, mėgstu paslaptis, o čia jų su kaupu.

Universitetiniame miestelyje randamas kraupiai nužudytas jaunas vyras. Nuogas, embriono poza bei išluptomis akimis jis randamas uolos plyšyje. Tirti šią bylą iškviečiamas garsus ir nusipelnęs komisaras Pjeras Nymanas, kuris vėliau padedamas kito ne ką mažiau sumanesnio policininko ir išnarplioja šią bylą.

Skaitant tokias knygas man visada sunku suvokti autoriaus meistriškumą taip viską sunarplioti ir neleisti skaitytojui nieko nuspėti. Visą laiką buvau stebinama iš niekur nieko išnyrančiomis smulkmenomis, kurios dar labiau masino skaityti. Kitas dėmesį patraukęs aspektas buvo bylą tiriančių policininkų asmenybės. Jie buvo nebijantys susitepti rankų ir nebuvo fanatiški įstatymo garbintojai. Gal ta agresija kartais kiek ir erzino.

Vis dėlto, kad ir kokia ši knyga buvo įtraukianti ir įdomi, man atrodo, kad pabaigoje ji šiek tiek prigeso. Todėl ir praėjus kelioms savaitėms po perskaitymo atsimenu ne šokiruojančią pabaigą, bet kitas detales, įstrigusias atmintin.
1 komentaras:

  1. Laba diena.

    Rašau magistro baigiamąjį darbą apie knygų recenzijas ir jų daromą poveikį knygų pirkėjams. Didelį dėmesį darbe skiriu tinklaraščiams, rašantiems apie knygas.
    Ar Jūs sutiktumėte duoti interviu? Norėčiau paklausinėti Jūsų apie Jūsų tinklaraštį.

    Interviu galėtume padaryti per skaipą, jeigu Jums toks būdas tinka. Man galite atrašyti į endstand (a) gmail.com

    AtsakytiPanaikinti