2013 m. kovo 31 d., sekmadienis

106. Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“

Antoine de Saint-Exupéry LE PETIT PRINCE
Novelė (1943m)

Kūrinėlis pirmiausia nustebinęs savo kuklia apimtimi, o perskaičius ir savo paprastumu. Mėgstu tokius tekstus, paprastus, elementarius, tačiau turinčius, ką pasakyti (žinoma, gal čia ir mano tingumas ieškoti paslėptų prasmių, po įmantriais filosofiniais sakiniais, heh). Taigi, kai Mažasis princas jau daugelio atsidavusių skaitytojų mėgstamiausiųjų sąrašuose, aš jį perskaičiau tik dabar...

Tai va, faina knygelė, su paveiksliukais! Kaip seniai beskaičiau kažką su iliustracijomis! Beje, piešė jas pats knygos autorius. Irgi, neįmantrūs piešinėliai, bet vistiek, tokie mieli.

  

Visokių prasmių ir poteksčių čia galima atrasti. Bet labiausiai man patiko mintis, kaip mes apsisunkiname savo gyvenimą bereikalingais skaičiais, žodžiais, titulais, statusais, mintimis, blokadom, barikadom, sienom ir pan. Kaip mes apsisunkiname save ir kitus. Kaip užaugam ir pamirštam kas svarbiausia, nors turėtų atvirkščiai juk būti.. Kaip iš tikrųjų viskas yra paprasta, kai žiūri širdimi. Norėčiau ir aš nusiimti tuos rimtumo ir netikrumo akinius, nors kartais.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą