2012 m. rugpjūčio 30 d., ketvirtadienis

83. Maggie O'Farrell „Kas nutiko Esmei Lenoks?“

Maggie O'Farrell THE VANISHING ACT OF ESME LENNOX
Puslapių skaičius: 239
Leidykla: Svajonių knygos
Iš kur gavau? Pasiskolinau iš močiutės

Vertinu: 2/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, rekomenduoju!)

Kažkaip buvau pasižadėjusi iš močiutės knygų nebeimt, bet šįkart kažkaip neatsilaikiau, nors ta „Svajonių leidykla“ ir įtartinai atrodė. Nors anotacijoje neužsimenama, bijojau, kad knygoje nebūtų tik vienas po kito einančių aistringos meilės nuotykių ant grindų, stalo ar lubų, seka.

Yra truputis paslapties (pabrėžiu -truputis). Apie ką sukasi visas knygos veiksmas galima jau ir iš paties pavadinimo susiprasti. Kas gi nutikai tai Esmei Lenoks? Tikėjausi kažko labiau pribloškiamo, na bet.. Taigi, kartą vienai merginai Airisei paskambina iš psichiatrijos ligoninės ir praneša, kad ji yra atsakinga už kažkokią senyvą moterį, apie kurią nieko nežino ir neva ji yra jos močiutės sesuo. Taigi, senolė ir yra ta jau minėtoji Esmė, kuri šešiasdešimt metų praleido beprotnamyje. Na, man atrodo, bet tik man taip atrodo, žinoma, kad praleidus didžiąją savo gyvenimo dalį tokioje vietoje, protas turėtų bent kiek pavažiuoti, tačiau nee, Esmė kaip reta, šviesaus ir aiškaus proto. Ta va, toji Airisė ją apsiima globoti, kadangi nakvynės namai, į kuriuos turėjo nuvežti Esmę, jau pasirodė kaip „kreko landynė“ ir gailestis paėmė viršų.

Na, o apibendrinus, tai suskaičiau visai normaliai. Nebuvo per daug įdomu, bet ir nebuvo per daug nuobodu. Vietomis romanas gal kiek skystokas, kiek klišinis, kiek banalokas, bet skaityti galima.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Edinburgas, dvidešimto amžiaus ketvirtas dešimtmetis. Jauniausioji Lenoks dukra Esmė kelia šeimai daug rūpesčių. Ji tiesmuka, pernelyg energinga ir nepriklausoma, nepaiso etiketo taisyklių ir nederamai elgiasi aukštojoje visuomenėje.
Po daugelio metų jauna moteris Airisė Lokhart gauna laišką iš uždaromos psichiatrijos klinikos. Laiške pranešama apie jos močiutės seserį, gyvenančią ten jau šešiasdešimt metų.
Iki tol Airisei neteko girdėti, kad kas nors iš šeimos minėtų Esmės Lenoks vardą. Vienintelis žmogus, kuris dar galėtų papasakoti apie ją, - Airisės močiutė. Deja, ji sunkiai serga ir, regis, nebeatsakys į ramybės neduodančius klausimus.
Kas turėjo nutikti, kad šešiolikmetė mergina visam laikui būtų izoliuota nuo visuomenės ir pamiršta artimųjų? Kodėl Esmės Lenoks vardas buvo ištrintas iš šeimos istorijos, lyg jos apskritai nebūtų buvę?
„Kas nutiko Esmei Lenoks?" - pribloškianti istorija apie pavogtą ir susigrąžintą gyvenimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą