2012 m. rugpjūčio 28 d., antradienis

82. Mary Ann Shaffer & Annie Barrows „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“

Mary Ann Shaffer & Annie Barrows THE GUERNSEY LITERARY AND POTATO PEEL PIE SOCIETY
Puslapių skaičius: 336
Leidykla: Versus Aureus
Iš kur gavau? Pirkau (5lt)

Vertinu: 4/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, rekomenduoju!)

Kaip džiaugiuosi, kad tą kart, per knygų išpardavimą Maximoje, neatsilaikiau ir nusipirkau šią knygą! Čia kažkas tokio, ko jau seniai norėjosi. Net gaila, kad perskaičiau jau, norisi daaar.

Knyga parašyta laiškų ir telegramų forma. Tai man labai patiko, o ir skaitosi lengvai.Pati turiu susirašinėjimo draugą, tad laiškai man kelia kuo geriausias emocijas, o dabar labai užsimaniau parašyti (arba gauti) ilgą ir nuoširdų laišką, tokį, kokias bendravo Džuljeta su savo drauge, leidėju ir Gernsio gyventojais. Tokia miela knyga, iki negalėjimo tiesiog. Patiko saviironiški ir dažnai šmaikštūs Džuljetos laiškai, kuriuos skaitydama nekart nusijuokiau ar bent jau nusišypsojau. Pokaris, okupacija, po truputį į vėžes grįžtantis Gernsio salos gyventojų gyvenimas ir atvykėlė rašytoja Džuljeta, užsimaniusi parašyti knygą apie šių žmonių patirtis. 

Knygos, kurios vienaip ar kitaip paliečia karą, dažniausiai man labai noriai skaitosi. O čia dar ir kiek garsių rašytojų, knygų bei jų personažų paminėta! Jau nuo to kažkaip geriau pasidaro, ypač jei tą knygą dar esi skaitęs ir supranti to sakinio prasmę ir be išnašų (kurių čia pilna!). Gernsio salos gyventojai tokie mieli ir šilti žmonės pasirodė, nors ir patyrę daug karo baisumų, taip ir norisi pačiam į tą salą nuvažiuoti ir sutikti Izolą, Dosį, Ibeną ar ožką Arielę paglostyti. 

P.S. Su nekantrumu laukiu 2013 - aisiais pasirodysiančios šios knygos ekranizacijos! Džuljetą ten vaidins mano mėgstama aktorė Kate Winslet (kažkaip kitokios aktorės nė neįsivaizduoju tam vaidmeny). Meldžiuos, kad ir filmas būtų toks pat nuostabus. 

KNYGOS NUGARĖLĖ: Jauna rašytoja, gyvenanti Londone, pradeda susirašinėti su vienu Gernsio salos gyventoju. Pamažu jis atskleidžia salos gyventojų istorijas, vykusias karo su vokiečiais metais ir jam pasibaigus. Galiausiai rašytoja nusprendžia susipažinti su tais žmonėmis, apie kurių gyvenimą ji daug sužino iš laiškų. Nuvykusi į salą ji greit įsilieja į bendruomenę ir pamilsta jos žmones. O viename iš jų atranda tai, ko ilgai ieškojo – tyrą ir tikrą meilę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą