2012 m. rugpjūčio 20 d., pirmadienis

79. Mindaugas Peleckis „2012 artėjanti pasaulio pabaiga?“

Puslapių skaičius: 271
Leidykla: Obuolys
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 2/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, rekomenduoju!)

Kažkaip nustebinau save pasiėmusi šią knygą iš bibliotekos, nes maniau, kad netikiu tom visokiom pasaulio pabaigos pranašystėm. Tačiau pasirodo, kad šiek tiek vis dėlto tikiu. Tai truputį pasibauginau.

Perskaičiau per dieną. Yra paveikslėlių, dideli tarpai tarp eilučių, taip knyga ir ištirpo. Knygos autorius neapsiriboja vien majų kalendoriaus nagrinėjimu. Paliečia ne tik pranašaujamos apokalipsės, bet ir dvasinio, bei kultūrinio susinaikinimo versijas. Kartais nagrinėja tokias sąmokslo teorijas, apie kurias niekad nepagalvočiau. O kartais atrodo, kad paranojiškai įžiūri jas ten, kur nė neturėtų būti. Nors perskaičiusi, mąstau, o velniai žino? Gal čia aš gyvenu rožiniam mielų pliušiniųmeškiukų pasauly. Kai kurie skyriai truputį atrodė ne prie ko, pvz, skyrius apie M. Jacksono mirtį/nužudymą. Arba labai jau daug pasinerta į visokias religines sektas, jų veiklą. Be to, perskaičius šią knygą susidaro įspūdis, kad apskritai viskas, kas vyksta aplink mus yra surežisuota, nuo kiaulo gripo pandemijos iki žemės drebėjimų ir uraganų.

Nesijaučiu sužinojusi ką nors naujo. Jau ir iki šiol buvo įmanoma suprasti, kad pasaulis po truputį ritasi velniop. Ir, kad daug didesnė galimybė, kad mes susinaikinsim dvasiškai, negu tai, kad prasivers žemė ir nugarmėsim į pragaro liepsnas. "Bet mes privalome sustoti naikinę save ir kitus. Susimąstyti. Ramiai priimti sprendimus."

KNYGOS NUGARĖLĖ: 2009 m. birželį mįslingai dingęs Air France 447 skrydžio lėktuvas, Michaelo Jacksono nužudymas, kiaulių ir kitokių gripų pandemijos, ekonominė krizė, Nibiru kultas – kas visus juos sieja? Paslaptingas skaičius 2012 12 21.

1960 metais rastame akmenyje su majų užrašais įamžinta pranašystė, kuri neduoda ramiai gyventi mokslininkams ir šiaip smalsiems žmonėms. Ar ten tikrai rašoma apie mūsų pasaulio pabaigą? Ar 2012-ieji vadinami „majų apokalipsės“ metais tik norint nuslėpti nuo mūsų tikrąją, daug baisesnę, tiesą? Šioje knygoje sužinosite pagrindines – mokslines, religines, pseudomokslines, sąmokslo – teorijas, kurios kalba apie pasaulio pabaigą. Ši knyga nėra bandymas pagąsdinti, taip pat ji nėra ir pranašų sudėliota instrukcija, kaip turėtume elgtis nelaimės atveju. Vis dėlto ją perskaitę apie pasaulio pabaigą (nesvarbu, ar ji ateis 2012-aisiais, ar vėliau) susidarysite aiškesnį vaizdą, nei turėjote anksčiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą