2012 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis

78. Karin Fossum „Neatsigręžk“

Karin Fossum SE DEG IKKE TILBAKE! / DON'T LOOK BACK
Puslapių skaičius: 296
Leidykla: Metodika
Iš kur gavau? Pirkau (14lt)

Vertinu: 3/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, rekomenduoju!)

Va, ir vėl, nesusilaikiau ir nusipirkau knygą. Labiausiai tai viršelis mane paviliojo, žinoma, negaliu atsispirti ir žodžiui "mistinis", kuris ant jo puikuojasi. Pasiilgau to įtempto detektyvo veiksmo, paslaptingų žmogžudysčių sprendimo, įtarimų, kartais ir tokiais dalykais norisi pravėdinti galvą.

Ir tiesą sakant, knyga mane, galima sakyti, patenkino. Nors žadėtosios mistikos čia nelabai užčiuopiau. Ir kaip autorė mane apgavo iš pradžių! Knyga prasideda epizodu, kai maža mergaitė įsėda į nepažįstamo vyro apsilupusį autobusiuką. Galvoju, o ne, man jau pedofilijos gana, ačiū! Bet iš tikrųjų pagrindinė byla yra visai kita. Žinoma, nebūčiau patyrus tokios apgaulės, jeigu prieš pirkdama knygą būčiau paskaičiusi anotaciją (xi xi xi), kuri kaip dažniausiai būna, pasako ne tai ką reikia.

Taigi, jaunos merginos nužudymo bylą tiria jau senas ir patyręs inspektorius Sejeris. Gyvena vienas su šuniu, kart nuo karto prisimindamas tas dienas kai žmona buvo gyva, o su dukra santykiai buvo šiltesni. Jam padeda jaunas padėjėjas Skarė, kuris kartais nustebina Sejerį savo nesamu įžūlumu. Nieko apie šį duetą įdomaus negaliu pasakyti. Gan tipiniai personažai, bet pati byla buvo tikrai įdomi. Daug pliurpimo ir tardymo, o įtariamųjų kaip nėra, taip nėra. Autorė tikrai gerai viską sunarpliojo. Įdomu tai, kad nusikaltimas įvyksta kaime, kuriame visi vienas kitus puikiai pažįsta, todėl atrodo, kad niekas negalėtų nužudyti tokios mielos merginos, su kuria taip puikiai ėjosi sutarti. Bet, bet, bet.

Ko man pritrūko, tai tikriausiai didesnės įtampos. Nebuvo taip, kad degčiau nekantrumu versti puslapius, skaičiau gana flegmiškai, kokį mėnesį galinėjausi su ta knyga. Be to, dar pagalvojau ar tokia situacija galėtų būti reali, tai atsakiau sau, kad greičiausiai neee. Nekalbu apie patį nusikaltimą, kalbu apie knygos sukalimą. Apie veikėjus ir t.t. Nejaučiau realumo pojūčio, kaip būna, pavyzdžiui, skaitant Kingą.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Mažame Norvegijos kalnų miestelyje gyvena uždara, nedidelė bendruomenė.
Kaip ir kiti gyventojai, paauglė Anė puikiai sutaria su kaimynais - niekada nepamiršta
aplankyti, prižiūri jų vaikus. Tačiau vieną dieną linksma mergina pasikeičia - išeina iš
rankinio komandos, ima šalintis kaimynų ir šeimos. Netrukus žmonės prie ežero randa
nuogą jaunosios Anės kūną... Žmogžudystę ima tirti atkaklusius inspektorius Sejeris. Ar
sugebės jis atskleisti po apsimestiniu mandagumu slepiamas kraupias šio miestelio gyventojų
paslaptis?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą