2012 m. liepos 29 d., sekmadienis

74. Michael Cunningham „Tos valandos“

Michael Cunningham THE HOURS
Puslapių skaičius: 217
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 3/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Po ne kokio įspūdžio skaitant Dienų pavyzdžius, šis autorius buvo mane atbaidęs. Tačiau jau tame įraše rašiau, kad noriu perskaityti šią autoriaus knygą, o kai ir filmas kaip tik pasimaišė, nusprendžiau baigt temt ir perskaityt, o tik tada žiūrėti. Ir ką, man patiko!

Knyga apie tris moteris. Apie jų gyvenimus, bėdas, laimes, rūpesčius, moters prievoles ir pan. Gyvena jos skirtinguose laikmečiuose, todėl kažkokį ryšį užčiuopti atrodo sunku. Tačiau bendrų saitų jos turi. Tai rašytoja Virdžinija Vulf (su kurios kūryba susipažinusi nesu, bet dabar jau planuoju tai padaryti). Keistokas sprendimas savo knygos personažu pasirinkti tikrą asmenį. Tai va, viena iš tų moterų yra pati Virdžinija, kita skaito jos knygas, o trečia praminta Ponia Delovėj ir turinti panašumų su šiuo personažu.

Knyga suskirstyta į skyrelius apie kiekvieną iš jų (pvz.: Ponia Vulf). Tai gerai, nes jie ne ilgi, nenusibosta ilgai skaityti apir vieną asmenį.

Nesirašo man per tokį karštį, nors tu ką. Atrodo, kad galva išdžiūvo. Tiesiog, knyga man patiko, nebuvo labai nuobodi, visai įtraukė, kartais sukeldavo virpuliuką. Bet retai.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Jaunas amerikiečių rašytojas už šį romaną 1999 m. pelnęs prestižinę Pulicerio premiją, meistriškai atskleidžia slapčiausias garsios anglų rašytojos Virdžinijos Vulf ir dviejų šiuolaikinių amerikiečių moterų svajones ir sielos kančias. Ir ne tik moterų. "Tos valandos" - lyg kaleidoskopas, kurio keturios švytinčios dalys - dviejų išgalvotų personažų, realios rašytojos ir jos romano gyvenimai - jungiasi, skiriasi, vėl jungiasi, sudarydami nepamirštamus derinius. Kodėl tokiai talentingai, taip giliai jaučiančiai ir sielvartą, ir džiaugsmą ir svajojančiai būti kur nors kitur, man reikia dirbti paprastus iš esmės kvailus darbus? Iš kur tas graužiantis nepasitenkinimas savimi, vyru, šeima? Iš kur tas noras pabėgti, nors valandėlei, nuo visko? JAV rašytojas Michaelas Cunninghamas, už šį romaną pelnęs prestižinę Pulicerio premiją, tapo garsus visame pasaulyje, jo knyga sulaukė didelio populiarumo ne vienoje valstybėje. „Šį romaną galima skaityti kaip trijų moterų gyvenimų, nesuprantamo ilgesio ir vienatvės istoriją. Begalybė perskaitymo būdų pagal skonį ir patirtį. Ir vis dėlto tai romanas apie moters sielą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą