2012 m. rugpjūčio 1 d., trečiadienis

75. Shoko Tendo „Jakudzos mėnulis. Gangsterio dukters atsiminimai“

Knygos viršeliui panaudotas Shoko
Tendo tatuiruotės fragmentas
Shoko Tendo YAKUZA MOON: MEMOIRS OF A GANGSTER'S DAUGHTER
Puslapių skaičius: 208
Leidykla: Obuolys
Iš kur gavau? Pasiskolinta

Vertinu: 3/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Jau rugpjūtis. Neįtikėtina, kaip greit bėga laikas. Atrodo, kad visai neseniai pradėjau šį blog'ą, o žiūrėk, rugpjūčio 31 dieną jam jau bus vieneri metai!

Mėnesį pradedu egzotiška knyga apie Japonijos gangsterių gyvenimo užkulisius. Knyga yra autobiografinė, apie savo gyvenimą pasakoja pati autorė. Ji buvo jakudzos - gangsterio dukra, gyvenimo visaip vėtyta ir mėtyta, bet galiausiai iš to išsikapsčiusi ir nusprendusi viską išpažinti knygoje. Iš pradžių patyčios mokykloje, vėliau įsitraukimas į gaują, narkotikai, muštynės, praleidinėjamos pamokos, seksas. Namuose taip pat viskas byra, prasideda skurdas. Šioko susideda su visokiom padugnėm, prasideda su vedusiais vyrais. Prisiskaičiau visokių baisybių. Kartais atrodė, kad gal čia prigalvota visokių pagražinimų, to ko nebuvo, nes atrodė, kad Šioko patyrė visas pasaulio negandas ir iškentė visas kančias kiek tik galima.

Knyga parašyta labai paprastai. Tiesiog perpasakojami jos išgyventi įvykiai nuo vaikystės, paauglystės iki dabar. Didelio kapstymosi nelabai buvo. Pati autorė pabaigos žodyje atsiprašinėja už nevykusiais kai kurias knygos vietas. Tiesą sakant, tas rašymo stilius nebuvo labai jau blogas, esu ir baisesnių skaičiusi.

Kartais gal ir norisi smerkti Šioko, norėtųsi jai pamokslauti. Bet pabaigoje kažkaip patikėjau ja. Patikėjau, kad toks gyvenimas ją kažko išmokė, nors kartais jos sprendimai man atrodė kvaili. Ir vis dėlto, juk ji galėjo tapti eiline valkata ar kokio gangsterio meiluže, tačiau matome visai kitokius jos gyvenimo rezultatus. Kitame pasaulio krašte, ant mano stalo guli padėta jos knyga. Tai tikrai neblogai.
Knygos autorė Shoko Tendo

P.S. Internete pamačiusi jos nuotrauką tai nustebau. Atrodo tokia miela, smulki moterytė, net patikėti negalėtum. O ta tatuiruote tikrai įspūdinga!

KNYGOS NUGARĖLĖ: Debiutiniame kūrinyje autorė pakankamai tiesmukiška ar net įžūlia maniera pasakoja apie savo itin neramų ir sunkų gyvenimą. Vos sulaukusi dvylikos metų Šioko pasinėrė ė žiaurią tikrovę: narkotikai, skurdas, psichologinis ir seksualinis smurtas, persileidimas, mėginimas nusižudyti ir daugelio artimų šeiminykščių mirtis. Visa drama rutuliojasi nepaprastai slaptoje japonų jakudzų bendruomenėje. Nors ir gluminanti, ši knyga pateikia neįtikėtinai nuoširdų emociškai traumuotos moters paveikslą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą