2012 m. liepos 19 d., ketvirtadienis

71. John Irving „Kaip išgelbėti Paršelį Snidą“

John Irving TRYING TO SAVE PIGGY SNEED
Puslapių skaičius: 208
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 1.5/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Apsakymus skaityti man kažkaip niekad nepatikdavo. Tai net nežinau, kodėl šią knygą pasiėmiau pamačiusi bibliotekoje. Gal dėl to, kad Irvingas..

Šioje knygoje yra šeši apsakymai, esė apie Dikensą ir Irvingo pasakojimą apie tapimą rašytoju, kuris vadinasi taip pat kaip ir pati knyga. Tas pasakojimas man patiko. Dar patiko „Beveik Ajovoje“ apie vairuotojo ir jo automobilio kelionę ir „Brenbaro prakalba“, nors pastarasis ir buvo labai trumpas. Kiti tokie.. nelabai įdomūs, tiesiog nepakaudavau esmės iki galo. Beje, apsakymas „Grilparcerio pensionas“ jau buvo skaitytas knygoje „Pasaulis pagal Garpą“. Ak, kaip gudru tą patį apsakymą į dvi knygas įdėti. :)

Tai va, nieko daugiau negaliu pasakyti, nelabai man įsiminė, patiks tai tik ištikimiems Irvingo gerbėjams, ko gero. Bet aš vistiek dar bandysiu jį skaityt.

- Žinoma, - kalbėjau toliau, - protingi žmonės tikrai sudaro vieną mažiausių mažumų. Jiems tenka kęsti to, kas amžinai populiaru, patenkintą asiliškumą ir gryniausią idiotizmą. Populiarumas, ko gero, didžiausia užgaulė protingam žmogui. <..> Aišku, kad protas nėra populiarus. Protingo žmogaus niekas nemėgsta. Protingais žmonėmis negalima pasitikėti. Mes įtariame, kad jų protas slepia kokį nors nukrypimą. Tai truputį panašu į manymą, kad spuoguoti žmonės yra nešvarūs. („Brenbaro prakalba“, 130psl.)

KNYGOS NUGARĖLĖ: John Irving atsiminimų ir smulkiosios prozos rinktinė „Kaip išgelbėti Paršelį Snidą“ – tai pirma šio autoriaus tokio pobūdžio knyga, gera dovana ištikimiems jo skaitytojams ir puikus rašytojo kūrybos įvadas naujai susidomėjusiems. Rinktinės pradžioje John Irving pasakoja, kaip miestelio šiukšliavežio mirtis įžiebė autoriui, dar paaugliui, troškimą rašyti. Toliau eina šeši smagūs apsakymai, parašyti per pastaruosius dvidešimt metų, ir esė apie Charlesą Dickensą.

Nuoširdūs, raiškūs pasakojimai… Sekantieji Johno Irvingo kūrybinę karjerą apsidžiaugs jo naujausia knyga. Skaitytojai užvers šią knygą jausdamiesi lyg šauniai pasišnekėję su Irvingu, kodėl ir kaip jis rašo.

USA Today

Linksmybė. Itin smagūs pasakojimai su kurioziškais siužetais ir neužmirštamais personažais.

The Independent

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą