2012 m. birželio 9 d., šeštadienis

64. Herbjørg Wassmo „Septintas susitikimas“

Herbjørg Wassmo DET SJUENDE MOTE
Puslapių skaičius: 384
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 3/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Antra Wassmo knyga, kurią skaičiau. Įspūdžius apie pirmąją galit čia rasti. Patiko (net labai!), kad rašo apie tapybą, dailę, meną. Patiko, kad rašo apie nebylią dviejų žmonių meilę. Nežinau, kas dar man galėjo patikti. Tikriausiai vėl kibsiu prie rašymo stiliaus, kažkoks jis man sudėtingas. Ne kartą mintį pamesdavau. Tačiau net ir nepaisant to, pavyko perskaityti gana greitai.

Patiko, kad knyga padalyta į skyrius: vienas skyrius apie moterį, kitas - apie vyrą. Ir taip kol jie atsikapsto iki vienas kito. Įdomiau taip, prasiblaškai šiek tiek, visgi skaitai ne vieną, o dvi istorijas.

Kaip ir Tora, taip ir Ruta yra kilusi iš salos Norvegijos šiaurėje. Iš salos su uždara, visada pasiruošusia smerkti ir teisti bendruomene. Jos gyvenimas nėra labai saldus. Jame nėra daug atviros meilės ar nuoširdžių pokalbių tarp tėvų ir vaikų. Tikriausiai autorei įdomiau pasakoti apie nelaimingus žmones. Taigi, išsivadavusi iš salos, Ruta ir pradės gyventi iš tikrųjų. Tik aišku, neapsieisim be kelių karčių pipirų. Kitas svarbus istorijos dalyvis Gormas - tipas žmonių, kurie turėdami viską, kartu neturi nieko. Taigi, jie abu šiek tiek "sulūžę". Nors kažin ar yra kitokių?

Apskritai, ši istorija man graži. Tiksliau, ši meilės istorija. Ji tokia išlaikyta, subrandinta. Gal kiek nereali, o tiksliau reta. Šiek tiek paslaptinga. Bet žinoma, visų šių 384 puslapių neužima vien seilėtos svajonės (tokių čia išvis mažai). Ruta ir Gormas ne tik ieškos vienas kito. Kartu jie ieškos ir savojo "aš", savo kelio, savo gyvenimo, savo laimės. Bus daug blaškymosi.

P.S. Vos ne ant kiekvienos Wassmo knygos ar bent jau anotacijoje užsimenama, kad ji kažkokios tai "Dinos knygos" autorė. Kas per "Dinos knyga"? Turiu perskaityt.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Dar vienas populiariosios „Dinos knygos“ autorės romanas (1990 m. „Dinos knyga“ gavo Norvegijos knygų prekybos premiją kaip perkamiausia 9-ojo dešimtmečio knyga.)
2000 m. pasirodęs autorės romanas „Septintas susitikimas“ nebeturi tamsaus, rūstaus Dinos trilogijos kolorito. Pasak kritikų, jis parašytas iš širdies ir pirmiausia kreipiasi į skaitytojo jausmus.
„Septintas susitikimas“ – knyga apie meilės ir meno magiją, apie teisę būti savimi, apie vyrą ir moterį, kurie skirti vienas kitam, tačiau daugybę metų taip ir nesugeba kits kito pasirinkti. Iki septinto jų susitikimo... Kai nuėję ilgą kelią, matuojamą šešiais trumpais susitikimais, Ruta Neset, jau pasaulinio lygio dailininkė, ir verslininkas Gormas Grandė, pagaliau išsivaduoja iš praeities šešėlių ir pasitinka bendrą ateitį.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą