2012 m. gegužės 10 d., ketvirtadienis

55. Karin Alvtegen „Šešėlis“


Karin Alvtegen SKUGGA
Puslapių skaičius: 314
Leidykla: Baltos lankos
Iš kur gavau? Pirkau (17 Lt)

Vertinu: 4/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Džiaugiuos, kad nusipirkau. Smagu turėt fainas knygas namie, po ranka. Ne vienam blog'e mačiau aprašytas Alvtegen knygas ir susigundžiau. Ir man labai patiko. Viena tų knygų, kurias skaitant nejauti tirpstačių puslapių ir nesikankini prie jų. O pabaigus noris dar.

Man labai patiko kiek pavadinimas turi reikšmių šioje knygoje. Persekiojantys praeities šešėliai, gyvenimas kito žmogaus šešėlyje ir pan. Autorė puikiai moka įtraukti. Dozuoja informaciją, duoda truputį šio, truputį to. Ką žmogus gali padaryti pajutęs pavojų? Ką pirmiausia stos ginti? Kaip susidelios prioritetus? Velniškai įdomu! Labai daug dėmesio veikėjų "galvos reikalams". Ką mąsto, ką jaučia, daro, kodėl daro. Ir viskas atrodo taip realu!

Istorija mane tai sukrėtė. Atrodo, žmogus žinomas, gerbiamas, be demelės, bet pasirodo, kad ne toks jis ir gerutis. Apskritai, vienintelis nuslydimas nuo kelio sukėlė tokias pasekmes. Anotacijoj pavartotas žodis "tamsios paslaptys" laai taiklus. Paslapčių čia apstu ir kad jos tamsios, tai aš garantuoju. Žaviuosi, kaip autorė viską puikiai sudėliojo. Bet knyga ne vien apie tai, joje yra daug daugiau siužetinių linijų. Ir visos jos mane vienodai traukė. Kartais skyrius būna plačiau pasakojantis apie vieną veikėją, kitas apie kitą. Bet visus skaičiau vienodai įsitraukusi. Dar vieną skyrių, na ir dar vieną, viskas, šis paskutinis!

Perskaičiusi šią knygą supratau, kad nereikia žmogaus vertinti iš karto. Nes nežinia kas iš tikrųjų dedasi jo viduje. O šiaip, ją skaitant pamiegoti neteks!

P.S. Noriu dar Alvtegen.. Gerai, kad žinau, kur bibliotekoj padėta! (xixi)

Anotacija: Gerdos Person kūną jos namuose aptiko vienišais žmonėmis besirūpinančios namų tarnybos darbuotojos. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė įprastai: tvarkingas butas, vyresnio amžiaus žmonių naudojami daiktai... Tačiau tai, kas buvo rasta šaldytuve, pribloškė: pačiame šaldymo kameros gale – Nobelio premijos laureato Akselio Ragnefeldo knygos, sudėtos į plastikinį maišelį. Kiekvienoje knygoje ranka įrašyta dedikacija mirusiai moteriai, dauguma puslapių perbraukti storu raudonu rašikliu... Kas siejo Gerdą Person ir garsų rašytoją? Kodėl jis beveik niekada neduodavo interviu ir niekas negalėjo prisiminti nė vienos jo asmeninio gyvenimo smulkmenos? Tai klausimai, kuriais prasideda paini ir intriguojanti istorija. Raktas į tamsiausias Ragnefeldų šeimos paslaptis.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą