2012 m. balandžio 30 d., pirmadienis

52. Marina Lewycka „Trumpa ukrainietiška traktorių istorija“

Marina Lewycka  A SHORT HISTORY OF TRACTORS IN UKRAINIAN
Puslapių skaičius: 336
Leidykla: Alma littera
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 3 su minusu/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Pavadinimas ir viršelis mane papirko. Labiausiai dėl to ir pasiėmiau šią knygą, nes visgi aprašymas kažko įspūdingo nežadėjo. Nes nieko įspūdingo čia ir nėra. Trumpai sakant, istorija apie barakudą, kuri suviliojo už ją vos ne trigubai vyresnį senelioką. Ir visą knygą užima ši melodrama. Susituokus seniui prašviesėja akyse ir jis pamato, kad ta jo panelė ne tokia ir gera, tada jis skambina savo dukroms žliumbdamas, o jos, su reakcija Ar aš tau nesakiauuuuu??? bando kažką padaryt. Ir jeigu dabar skaityčiau kur nors kitur šitą įrašą tokiu aprašymu ko gero nesusiviliočiau. Bet šią knygą perskaičiau be pasiraukymų. Nors kažko labai įdomaus ten ir nevyksta. Vien buitis, pinigų dalybos, skyrybos, teismai, pykčiai, meilės. Aš vis tikėjaus gal kas čia bus įdomiau, bet ne, visoj knygoj sprendžiama barakudos išrūkymo iš namų problema. Beje, įterpta ir prisiminimų iš karo metų, lagerių, darbo stovyklų, bado Ukrainoje ir žinoma, traktorių istorijos. Vat šitie dalykai pridėjo knygai pliusų. Nes man tarpais tikrai nusibosdavo visi tie santykių aiškinimaisi, kurių niekaip neina išsiaiškinti iki galo.

Skaičiau aišku ir dėl to, kad parašyta tai visai patraukliai ir įdomiai. Buvo vietų, kurios šypsnį sukėlė, buvo ironijos, kartais sarkazmo. O tai daugumoje knygų labai sveikintina.

Ilgai dvejojau kaip įvertinti šitą skaitaliuką, atrodo, kad dviejų per mažai, trejeto per daug. Taigi iki galo taip ir neapsisprendžiau, todėl tas mano įvertinimas ir liko toks neaiškus. Knyga iš tų lengvųjų tipo, nei per daug banali, nei kvaila, bet ir ne gili ar gvildenanti gyvenimo prasmę. Tiesiog šmaikščiai aprašyta turtingų senių problema (tik, kad šioj knygoj jis visai neturtingas).

Anotacija: Neseniai tapęs našliu, tėvas praneša dukroms Verai ir Nadeždai apie savo ketinimus vėl vesti. Jo naujoji meilė – putli šviesiaplaukė moteris iš Ukrainos, mėgstanti segėti žalias atlasines liemenėles ir virti pusfabrikačius. Vienintelė jos svajonė ir tikslas – prabangus gyvenimas Vakaruose. Bet senukas irgi turi svajonę – rašo ukrainietišką traktorių istoriją.
Kupinas išminties ir švelnumo, tikrai juokingas romanas apie šeimą, senų nuoskaudų gijimą, senatvės bėdas ir džiaugsmus, apie pastarųjų penkiasdešimties metų Europos istoriją.

2 komentarai:

  1. Iš šios knygų serijos siūlyčiau perskaityti S. Kinsella ,,Nepaprasta namų šeimininkė". Kažko ypatingo nerasi, bet pasijuokti tikrai bus iš ko :)

    AtsakytiPanaikinti