2012 m. kovo 23 d., penktadienis

40. Ian McEwan „Amsterdamas“

Puslapių sk.: 166
Leidykla: Tyto Alba
Iš kur gavau? Pasiėmiau iš bibliotekos

Vertinu: 1/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - žiauriai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Per dvi dienas suskaičiau, bet ir tai per kančias. Kartais nebaigdavau pastraipos skaityti, kartais ją išvis praleisdavau. Vieną kart net praleidau visą skyrių!☺ Bet jame lyg nieko ir neįvyko, tad labai kalta nesijaučiu. Nuolat mintys nuklysdavo kitur, reikdavo iš naujo perskaityti tai ką jau praskenavau kaip robotas, nes už smegenų nė žodis neužkliūdavo. Jau kokia neįdomi.. Marazmas.. O dar 1001 knygoj yra! Nesuprantu, kas šitam "Amsterdame" tokio vertingo ir įdomaus, kad reikėtų jį būtinai perskaityt. Aš tai ją pasiėmiau tik dėl rašytojo, kadanti jo knygą "Atonement" labai noriu perskaityt.. Bet jeigu ir ta taip neįdomiai parašyta, tai jau...

Kas šioj knygoj tokio blogo? Politika, laikraščio redakcijos užkulsiai, pinigai, ala dviejų vyrų draugystė.Vienas laikraščio redaktorius, kitas kūrybinių kančių apimtas kompozitorius.  Bet viskas taip kasdieniška, nusibodę, neskanu. Per televizorių galima prisižiūrėti visokių skandalų apie politikus, kas ką prisidirbo, kam su galva negerai ir pan. Man tikrai bloga nuo žurnalistų kurie tik ir knisasi po nešvarius skalbinius, dėl to televizoriaus ir nežiūriu. Tai dėl to ši knyga ir nepatiko. Taip pat nepatiko knygos pradžia. Viskas prasideda nuo kažkokios Molės laidotuvių, kuri pasirodo buvo visų romano vyrų meilužė. Ir kokia gera, graži, nuostabi ji buvo, nesvarbu, kad per savo gyvenimą nėra išplovusi nei vienos lėkštės. Bet prie ko ji čia? Iki galo taip ir nesupratau.. Visi tik ir svaičioja apie ją, o aš tik raukausi.

Apskritai, mano nuomone, tokia istorija neverta knygos puslapių. Nesuprantu ką ja norėta pasakyti. Pabaiga kažkokia nesąmonė. Tai tiek.


Anotacija: Žvarbią žiemos dieną du seni bičiuliai Klaivas ir Vernonas susitinka prie krematoriumo pagerbti Molės Lein. Anksčiau, kol dar nebuvo įkopę į šlovės viršūnę, jiedu buvo Molės meilužiai.

Dabar Klaivas – garsiausias šiuolaikinis anglų kompozitorius, o Vernonas – elitinio dienraščio redaktorius. Ugningoji ir žavioji Molė turėjo ir daugiau meilužių, tarp jų – Germonį, užsienio reikalų ministrą, skandalingai pagarsėjusį dešinįjį, besiveržiantį į ministro pirmininko kėdę. Po Molės laidotuvių Klaivas ir Vernonas sudaro paktą, kurio pasekmių nė vienas negalėjo numatyti. Kiekvienas iš jų priims pražūtingą moralinį sprendimą, jų draugystė pakibs ant plauko, O Garmonui teks kovoti dėl savo politinės karjeros.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą