2012 m. vasario 26 d., sekmadienis

36. Peter Henisch „Nėščioji Madona“

Peter Henisch DIE SCHWANGERE MADONNA, 2005
iš vokiečių k. vertė Angelė Barkauskienė
253 psl.
Vilnius: Gimtasis žodis, 2007.
iš močiutės lentynos.

Vertinu: 3/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - žiauriai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Visai netikėtai į rankas pakliuvus knyga, gan intriguojančiu pavadinimu. Ir istorija visai įdomi. Ir susiskaitė per savaitgalį. Skaičiau, net vaflius kepdama. Knyga per daug neįpareigojanti mąstyti, nes nėra sudėtinga. Tik daug neišverstų itališkų žodžių man kliūdavo, nes nesuprasdavau (apart visokių "bon giorno") kas sakoma.
Pusamžiui, šiek tiek nusivylusiam vyriškių bei vairuotojo pažymėjimo netikėtai topteli pavogti mašiną. Ir jis tai padaro, juolab, kad net raktas spynoje! Deja, bevažiuojant pasirodo, kad ant galinės dar is mergina miega. Ir taip jie važinėja po Italiją, valgo restoranuose, miega viešbučiuose, valgo, miega, pykstasi, valgo, taikosi, miega ir t.t..t Gražu Italija. Siauros gatvelės, makaronai, romantika. Na ir priedas prie to dviejų žmonių drama. Vienam jų tai kaip žaidimas, kitam jau kaip manija, didelis prisirišimas. Man patiko skaityti apie žmogų, kuris ėmė ir rodos, taip lengvai palikęs kasdienius rūpesčius pasinėrė į nuotykį. Tiesiog įsėdo į svetimą mašiną ir išvažiavo. Pasiėmi, kai pritrūksta, pinigų iš bankomato ir toliau gyveni. Vienintelis rūpestis - nesutarimai su ka tik pilnamete tapusia mergina, kuri dar ir nėščia, pasirodo.
Gal taip ir nebūna, gal kai kur ir nėra logikos, bet, ai, šiandien mano nuotaika tokia.

Anotacija: Džozefas Urbanas nori dingti. Jo žvilgsnis užkliūva už automobilio, kurio durelėse paliktas raktelis. Džozefui nė motais, kad jis neturi vairuotojo pažymėjimo, kad mašina ne jo. Ant užpakalinės sėdynės pastebi nėščią merginą. Tai Marija, religijos mokytojo, automobilio savininko, mylimoji. Iš Urbano siekio pasprukti ji tikisi šį tą išlošti. Jiedu atsiduria Italijoje. Džozefui vis labiau patinka kelionė ir jaunoji bendrakeleivė. Taip rašytojas pasakoja netikėto susitikimo istoriją.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą