2012 m. vasario 3 d., penktadienis

29. Stéphane Audeguy „Debesų ganytojas“

Puslapių skaičius: 235
Iš prancūzų kalbos vertė Snieguolė Liberienė
Vilnius: Tyto Alba, 2008.
iš bibliotekos.

Vertinu: 2/4 (1 - nieko gero, nerekomenduoju, 2 - vidutiniškas skaitinys, 3 - visai gera, 4 - labai patiko ir įstrigo, rekomenduoju.)

 „Taigi su apmąstymais buvo baigta, nes tai irgi darbas, kuriam būtino ypatingos sąlygos: šiek tiek tylos, šiek tiek laiko, šiek tiek nuoseklumo ir šiek tiek talento."
Knyga apie debesis. Panašu į enciklopediją ir istorijos vadovėlį kartu. Tik žinoma ne tokiu sausu ir neįdomiu stiliumi. Metereologijos mokslo istorija papasakojama įterpiant dar ir siužetinę linija, t.y. per dviejų žmonių: seno dizainerio, renkančio visokiausius dokumentus susijusius su debesimis ir jaunos bibliotekininkės, kuriai patikėta juos tvarkyti, pokalbius.

Knygoje sužinome apie žmones, kuriems debesys buvo svarbiausia aistra, o žiobsojimas į juos tingiai plaukiojančius danguje - didžiausias malonumas. Vienas norėjo juos kuo griežčiau suklasifikuoti, kitas - tiesiog nutapyti. Gyveno jie, žinoma, ne mūsų dienomis, o seniai, kuomet prognozuoti oro dar niekas nemokėjo, o metereologija, kaip mokslas dar tik nedrąsiai dygo. Ir žinoma, šie žmonės vienaip ar kitaip prisidėjo prie to.
Apie knygą negaliu pasakyti nieko ypatingo. Nes ji tokia "perskaičiau ir pamiršau". Neatrodo, kad būtų palikusi begalinį įspūdį, nors kairtais būdavo visai įdomi. Kai skaitydavau, kartais panorėdavau išeiti į lauką ir pažiūrėti į tuos debesis, kuo jie tokie ypatingi. Bet dėja, dėl didžiulio šalčio nedrįsau to padaryti, o ir kažin ar tokiomis dienomis pamatyčiau nors vieną debesiūkštį.
Ai, atsiminiau! Man dar nepatiko tos hm.. nešvankybės (?) Atrodo, norėta skaitytoją pabudinti kažkokiais atsitiktinio sekso ar masturbacijos epizodais. Rodos, "skaitykit šią knygą, joje aprašomi ne tik tyri balti debesėliai!" Nesakau, kad knygoje tai labai bloga tema, bet bent jau čia tai atrodė tik "tarp kitko".

Knygos nugarėlė: Stéphane Audeguy (g. 1964 m.) – prancūzų rašytojas, literatūrologas, literatūros ir kino istorijos dėstytojas. “Debesų ganytojas” – pirmasis jo romanas, apdovanotas André Gide premija.Paryžiuje gyvenantis Akira Kumo, tarptautinį pripažinimą pelnęs japonų mados dizaineris, nutraukia profesinę karjerą, norėdamas atsidėti savo aistrai – knygų apie debesis ir meteorologiją kolekcionavimui. Pakviestai tvarkyti kolekcininko lobių jaunai bibliotekininkei jis pasakoja keisčiausias istorijas apie žmones, debesims paskyrusiems savo gyvenimą. Apie kvakerį Luką Hovardą, davusį debesims vardus ir susirašinėjusį su pačiu Gėte; apie tapytoją Karmaiklą, tapiusį vien debesis; apie tyrinėtoją Ričardą Aberkrombį, genamą troškimo sužinoti, ar ir atokiausiuose pasaulio kampeliuose debesys atrodo taip pat. Du šimtai meteorologijos istorijos metų slenka pro bibliotekininkės Viržini Latur akis kaip debesys: pavojingi ir švelnūs, paslaptingi ir nešantys pražūtį. Ramų Viržini gyvenimą užpildo mokslininkų intrigos, kariai, poetai, menininkai ir keliautojai, mįslingas Aberkrombio protokolas, kurio niekas nėra matęs, tačiau kuriame suregistruoti viso pasaulio debesys, beprotystė, kurią jie atneša ir staigiai įsiplieskianti aistra. Kol pasirodo, kad šaltas ir bejausmis Akiros Kumo pasaulis taip pat kupinas paslapčių, kurias jis slėpė net nuo savęs paties…Komentarų nėra:

Rašyti komentarą