2011 m. spalio 14 d., penktadienis

12. Yann Martel "Pi gyvenimas"

UAB "Jotema", 304psl.

"Pi gyvenimas" - tai ne sausa knyga, o išgyvenimų prisodrintas romanas, keliantis amžinųjų vertybių klausimą, bet podraug aktualus ir šiuolaikiškas. Nors tai ir bestseleris, tačiau jame nėra pigokų Holivudo scenarijaus elementų. J. Martelui daug artimesnė Europos literatūros tradicija. Rašytojas paliečia esminius žmogiškosios būties aspektus, bet visa tai pateikia žaismingai, su išmone, tarsi mėgintų išplėsti, o kartais transformuoti realybę.

Nustebau perskaičiusi, kad knygoje aprašyta tikra istorija. Ji tokia neįtikėtina, net sunku suvokti, kad kažkas galėjo tai išgyventi. Knyga prasideda autoriaus pastabomis bei paaiškinimu, kaip gimė knyga.  
Viskas neprasideda iškart nuo to ką byloja viršelis, tai yra nuo vienišos gelbėjimosi valties Ramiajame vandenyne. Todėl istorija nėra labai įtraukianti ir įdomi nuo pirmųjų puslapių, pirmoje dalyje veiksmas vyksta berniuko gimtąjame mieste, kalbama apie jo gyvenimą, tikėjimo bei religijos paieškas.

Iš viso knyga suskirstyta į tris dalis, o visą istorija sudaro lygiai šimtas skyrių. Antroji dalis pati įdomiausia, joje pasakojama apie Pi gyvenimą valtyje su Bengališkuoju tigru. Neįtikėtina, tiesa? Kaip esant vienoje valtyje su tokiu gyvūnu galima išlikti gyvam?
Kaip pasirūpinti juo, kai pats ilgai neturėjęs kąsnio burnoje? Daug ką suprasit ir sužinosit perskaitę šią knygą.

Nors pradžia buvo ganėtinai neįdomi, knygos atomazga, daug ką atperka.

Ar rekomenduočiau? Taip.

Vertinimas: 4/4 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą