2011 m. rugsėjo 4 d., sekmadienis

3. Stephen King "Mizerė"


Apie ką? Rašytojas Polas Šeldonas užsidirba pragyvenimui "kepdamas" sentimentalius romanus apie Mizerę ir pataikaudamas pigiam masinio skaitytojo skoniui. Už tai rimtesnių kūrybinių ambicijų turintį rašytoją likimas žiauriai nubaudžia: po autokatastrofos jis patenka savo fanatiškos gerbėjos, žudikės maniakės, nelaisvėn, kuri priverčia Polą pratęsti banalių romanų seriją. Nuo šiol rašymas Polui tampa ne pragyvenimo, o išgyvenimo sąlyga.

Kita. 255 puslapiai. Leidykla "Eridanas", 1997m. 

Nuomonė. Stephen'o Kingo knygų esu skaičiusi ne daug ką - "Zalės valdą", "Kukurūzų vaikus", "Rūką".. Zalės valda, ko gero paliko didžiausią įspūdį. O Kukurūzų vaikai, prisimenu, įvarė nemažai baimės, nes skaičiau tikrai per anksti. :D

Tačiau ši knyga už pastarąsias nėra prastesnė, net ganėtinai nuo jų skiriasi, tačiau stilius išlaikytas ir galima pripažinti, kad įtampa taip pat.
 Pradžia nelabai įtraukė. Vėliau man nuolat užkliūdavo jų bendravimas (Polo ir Anės). Man nepatiko, kad jis su ja taip maloniai kalba, ją paklūsta, tačiau tai buvo suprantama, juk taip jis saugojosi ir stengėsi jos neišprovokuoti. Tikriausiai man tai kliuvo, dėl to, kad jai jaučiau didelę antipatiją ir norėjau, kad bent pagrindinis veikėjas jai išsakytų mano panieką. Čia ko gero, susigyvenimo su herojumi pasekmė. :)

Apie pabaigą, kai jis su ja susidorojo. Buvo... stipruu. Ne šiaip sau paprastai nudūrė, nušovė ar dar kas nors, viskas buvo daug įdomiau. Ir vėl pasikartosiu, kokia įtampa! Tiesiog ryte rijau puslapius. O dar ankstesnės Polo kankinimo scenos, kai kurias net įsivaizduot sunku.
Tačiau, kažkodėl širdis neleidžia vertinti maksimaliai.


Vertinimas: 3/4 

 1990m. pagal knygą buvo pastatytas filmas "Misery".
Režisavo: Rob Reiner, Polą vadino James Caan, Anę - Kathy Bates. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą