2013 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis

109. Conn Iggulden „Lanko viešpačiai"

Conn Iggulden LORDS OF THE BOW
Puslapių skaičius: 461
Leidykla: Tyto alba
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Antroji serijos apie Čingischaną knyga. Užpraeitą vasarą skaityta pirmoji dalis - Tyrų vilkas - parodė, kad nuotykiai ir istorija mane žavi labiau negu maniau.

Tai tęsinys pirmos knygos, kurioje Čingis užaugo, subrendo, ėmė vienyti gentis, jo galvoje gimė pirmieji tikslai ir akiplėšiškos užmačios. Antroje knygoje jis jau tikras karvedys, paskui save vedantis šimtatūkstantines mongolų armijas. Šįkart jo taikinyje didingieji, aukštomis sienomis juosti ir blizgantys Dzinų (kinų) miestai.

Pagyras, kurias išsakiau perskaičiusi pirmąją knygą, galėčiau ir dabar pakartoti. Knyga įdomi, paremta tikrais faktais, į istoriją įpinta nemažai realiai vykusių epizodų. (Labiausiai įstrigo vieta, kurioje Čingischano apsupto Jenčino miesto gyventojos, mieste kentusios badą, naktį masiškai užlipo ant sienos ir visos kartu nusižudė nuo jos nušoko.) Bet svarbiausia ji sugeba įtraukti ir patraukti. Nukelti savo mintis 800 metų atgal ir pasijausti visų tų įvykių jei ne dalyviu, tai bent jau stebėtoju.

Buvo smagu sutikti veikėjus iš pirmosios knygos. Nors maniau, kad istorija primiršau, perskaičius pirmuosius skyrius prisiminimai atgijo.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Kuo iš esmės ši dalis skiriasi nuo praėjusios? O gi niekuo. Taigi nenuostabu, kad skaitant gana vienodą tekstą, antroje jo pusėje darosi kiek nuobodu. Jeigu pirma dalis man buvo jaudinanti, stebinanti, nematyta, tai ši jau prijaukinta ir visiškai pateisinusi lūkesčius. Taigi, autorius nebestebino. Tačiau tai pajutau tik perskaičiusi knygą.

Taigi, abi knygas, tiek Tyrų vilką tiek Lanko viešpačius rekomenduočiau istorija besidomintiems ir nuotykinę literatūra mėgstantiems knygų graužikams. Taip pat norintiems nežymiai prisiliesti prie didingos Čingischano asmenybės.


5 komentarai:

 1. Tamsta, kodėl sakot, kad paskutinė knyga? Nebeskaitysit toliau? Mat yra dar trys: Bones of the Hills (turbūt - Kalnų Kaulai); Empire of Silver (turbūt - Sidabro Imperija); Conqueror (turbūt - Užkariautojas) - aišku jos dar neišverstos turbūt...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrai? Kažkaip maniau, kad tik dvi. ir net rašydama tą sakinį pagalvojau, o gal klystu. Na va, pasitvirtino dalykas, kad prieš rašant informaciją pasitikrinti reikia. :D Ačiū.

   Panaikinti
  2. O aš jau nusigandau, kad taip nepatiko, kad vienodos, kad "paskutinė" reiškia "daugiau nebeskaitysiu" :D

   Panaikinti
 2. Esu leidybos magistrantūros I kurso studentas. Šiuo metu atlieku tyrimą, susijusį su knygų recenzijomis kaip reklamos priemone. Viena iš tyrimo dalių yra įvertinti tinklaraščių svarbą knygos reklamos procese ir pabandyti išsiaiškinti leidyklų bei knygynų tinklų požiūrį į tinklaraščių autorius. Jūsų pagalba labai praverstų. Atlikęs tyrimą galėsiu pasidalinti išvadomis. Nuoroda į apklausą - http://apklausa.lt/f/tinklarasciu-apie-knygas-tyrimas-rlujv73/answers/new.fullpage

  AtsakytiPanaikinti