2012 m. gegužės 19 d., šeštadienis

59. Stephen King „Žalioji mylia“

Stephen King THE GREEN MILE
Puslapių skaičius: 330
Leidykla: Eridanas
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 4/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Buvau išsiilgus Kingo jau kurį laiką. Ypač po to, kai prieš porą savaičių pažiūrėjau filmą "The Shawshank Redemption", kuris buvo sukurtas pagal S. King knygą (kurios, deja, neskaičiau). Taigi taip "Žalioji mylia" man papuolė į rankas.

Net nenumaniau, kad kada nors skaitydama šio autoriaus knygas susigraudinsiu. Kad bijosiu, jausiu pyktį, pasišlykštėjimą, siaubą ar dar ką nors panašaus, tai taip, tikėjausi. Bet, kad bus taip liūdna, sunku ant širdies, kad skaitydama paskutinius puslapius jausiu gumulą gerklėje, nė nenutuokiau.

Esu skaičiusi keturias Kingo knygas, trys iš jų aprašytos tinklaraštyje. Jaučiasi, kad šioji skiriasi stipriai. Joje daugiau tų žmogiškų išgyvenimų, žmogiškosios dramos. Man ji atrodo jautresnė, verčianti susimąstyti, gal net kiek pamokanti. Galbūt to pamokymo ir kitose jo knygose būdavo, bet aš jo nepastebėdavau.

Yra fantastinių motyvų, niekas jų neišsižadėjo. Kaip visada daug gumos bei nervų tampymo, įtaigios atmosferos ir kone fiziškai jaučiamos įtampos. Autorius dažnai skyriaus pabaigoje užmesdavo kokią frazę (pvz.: Kaip vėliau paaiškėjo, buvo dar toli gražu iki mūsų vakaro pabaigos.) , dėl kurios tiesiog negalėdavau padėti knygos, privalėdavau sužinoti kas ten kaip. Tačiau tai dar nereiškia, kad viskas išsiriš sekančiame skyriuje.

Jau nusibosta kiekvienąkart kartoti kaip viskas puikiai aprašyta ir kokie tikroviški atrodo personažai. Pasiėmus bet kurią S. Kingo knygą tai galima rasti. Viskas taip įtaigu. Jau minėjau, kad susigraudinau pabaigoje, tačiau ir taip ne vienoje vietoje kvapą užgniauždavo. Manau, kad iš visų skaitytų šio autoriaus knygų, ši man - pati geriausia. Nekantrauju pažiūrėti filmą.

P.S. Nesuprantu, kam spausdinant knygą reikėjo į ją dėti tus King'o paaiškinimus dėl knygos leidimo dalimis. Jeigu jau mes, lietuviai ją leidžiame kartu, o ne atskirai, tai kam to reikia?

P.P.S. Neįsivaizduoju, kaip reikėtų skaityti šią knygą dalimis, o ne gaunant iškart. Neištverčiau iš nekantrumo.

KNYGOS NUGARĖLĖ: Kould Mauntino kalėjimo E korpusas. Paskutines savo gyvenimo dienas čia leidžia pasmerkti myriop kaliniai: išmušus lemtingai valandai, jiems tenka pereiti koridoriumi, kitaip vadinamu Žaliąja mylia, ir sėstis elektros kėdėn. Už dviejų mažamečiu mergaičių išprievartavimą ir nužudymą savo eilės čia laukia ir milžiniško kūno sudėjimo tamsiaodis Džonas Kofis. Bet… prižiūrėtoju vyresnysis Polas Edžkoumas suabejoja šio klaikaus nusikaltimo tyrimu. Pamažu išaiškėja stulbinanti tiesa, kurią taip intriguojančiai ir sensacingai sugeba perteikti tik Stephenas Kingas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą