2012 m. balandžio 15 d., sekmadienis

48. Tess Gerritsen „Kaulų sodas“

Tess Gerritsen THE BONE GARDEN
Puslapių skaičius: 320
Leidykla: Jotema
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Vertinu: 2/4 (1 - nelabai patiko, nerekomenduoju, 2 - gal ir visai nieko, bet..., 3 - visai gera, nesigailiu skaičius, 4 - labai patiko ir įstrigo, visiems rekomenduoju!)

Negaliu pasakyt, kad sudomino nuo pat pirmų puslapių. Tikrai gerokai vėliau. Istorija iš 19a. visai įdomi, bet skyriai apie dabartį tai visai neįdomūs. Ta moteris, kuri viską narplioja su tuo senuku, man visai nepatiko, kažkokia nusivylusi gyvenimu bobelė. Ir kam dar tą meilę reikėjo prikišt, pabaigoj tai visai, bet nenoriu išduot.. Manau meilės istorijos būtų pakakę ir tai senajai istorijai.

Gal skaičiau neatidžiai ar ką, bet aš gan ilgai nepagavau kampo. Kažkaip buvo sunku visam tam chaose susigaudyt. Gal čia mano neatidus skaitymas, bet nenorėčiau visos kaltės sau prisiimt, nors ir buvo vietų, kur skaitau, skaitau ir o, vienas veikėjas jau mirė, ir kada gi, grįžtam atgal. Dar visi tie giminiški ryšiai.. Nežinau, nežinau, sunku čia ką ir parašyt. Tiesiog pasakojimas stipriai neįtraukė, nebuvo įtampos. Buvo ir įdomių vietų, bet buvo ir nuobodžių, ko aš nemėgstu. Patiko tos medicininės vietos, kai studentai skrosdavo numirėlius, siaubingos gimdymo sąlygos ir gydytojų neišmanymas, arba ta vieta, kur amputavo ranką. Net šiurpas per odą ėjo, labai vaizdžiai aprašyta. Vis mąsčiau iš kur autorė taip puikiai tai aprašinėja, ogi pasirodo ji gydytoja!

Taigi, manau, kad ir daugiau šios autorės knygų bandysiu, nes vis dėl to šios pabaigoje viskas gražiai susidelioja.  Bet ar verta skaityt knygą vien dėl pabaigos?

Anotacija: Nūdiena: Džulija Hemil savo įsigyto namo sode aptinka kraupų radinį – akmeningoje dirvoje užkastą žmogaus, moters, kaukolę, kurioje įgudusia akimi Bostono teismo medicinos ekspertė Mora Ailz nustato neabejotinas nusikaltimo žymes. Tačiau žinios apie tai, kas tokia ta bevardė moteris buvo ir kas ją ištiko, užsimetusios kitame laike...

Bostonas, 1830-ieji. Kad išgalėtų susimokėti už mokslą. Norisas Maršalas, gabus, bet neturtingas Bostono medicinos koledžo studentas, prisidėjo prie vietinių „resurekcionistų“ – tų, kurie iš kapų grobia numirėlius, siekdami juos parduoti juodojoje rinkoje anatomijos studijų tikslams. Tačiau netgi tokia šlykšti komercija nublanksta prieš sukrečiančią žmogžudystę medicinos sesers, kurios kūnas rastas sudarkytas universiteto klinikos teritorijoje. O kai toks pat šiurpus likimas ištinka įžymų daktarą, Norisui paaiškėja, kad dėl nelegalios prekybos lavonais tapo pagrindiniu įtariamuoju. 

Kad galėtų įrodyti savo nekaltumą, Norisas privalo surasti vienintelę savo akimis trumpai suspėjusią pamatyti žudiką liudininkę – Rozą Konoli, gražutę siuvėją iš Bostono lūšnynų, besibaiminančią, kad pati gali tapti kita auka. Padedami sardoniško, aštraus proto jaunikaičio Oliverio Vendelo Holmso, Norisas ir Roza naršo miestą – nuo kraupių kapinių ir prozektoriumų iki prabangių rūmų ir visuomenės grietinėlės galios centrų – sekdami pėdsakais išsigimėlio maniako, tykančio ten, kur mažiausiai jo tikimasi... ir laukiančio savo kitos mirtinos progos. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą