2012 m. balandžio 1 d., sekmadienis

44. Somaly Mam „Prarastos nekaltybės kelias“

Somaly Mam THE ROAD OF LOST INNOCENCE
Puslapių skaičius: 231
Leidykla: Baltos lankos
Iš kur gavau? Iš bibliotekos

Tai be galo skaudi, jautri, atvira bei žiauri knyga. Tai dokumentika, istorija čia kalba pati už save. Ne kartą, skaitydama buvau arti ašarų. Tikrai sunku skaityti apie visas tas kančias aprašytas knygoje. Sunku suvokti iki kokio lygio gali nusiristi žmogus, koks žiaurus jis gali tapti. Tačiau autorės istorija kartu yra ir puikus ryžto, drąsos ir atsidavimo pavyzdys. Tiesiog neturiu ką daug pasakyti apie šitą knygą, ji mane labai paveikė emociškai, tiesiog dabar net sunku ant širdies. Nesigailiu, kad perskaičiau, nors knyga iš tiesų nemaloni..


Anotacija: Kiekvieną dieną visame pasaulyje daugybė moterų ir vaikų parduodama į sekso vergiją. Somaly Mam buvo penkiolika, kai ją pardavė jos netikras senelis.
Gūdžioje Kambodžos girioje gimusi mergaitė visą dešimtmetį buvo verčiama dirbti viešnamiuose, tarnaujančiuose galingam Pietryčių Azijos sekso verslui. Ji patyrė neapsakomą žiaurumą ir iškentė tokių baisybių, kad nepamirš jų visą gyvenimą. Tik sulaukusi dvidešimt kelerių, Somaly Mam įstengė ištrūkti. Nepajėgdama užmiršti nelaimėje paliktų mergaičių, ji pradėjo atkakliai ir narsiai kovoti su prekyba žmonėmis, gelbėti sekso verslo aukas – kai kurioms tebuvo penkeri ar šešeri metai. Ši moteris suteikė joms prieglobstį, reabilitaciją, gydymą ir meilę, prikelsiančią naujam gyvenimui. Iki skausmo tikroviška Somaly Mam istorija atskleidžia, kaip žmogus gali nusiristi į patį dugną, tačiau kartu šis atviras pasakojimas liudija, kad prievartai pasipriešinti įmanoma.

Somaly Mam yra AFESIP (organizacijos, ginančios nelaimės ištiktas moteris) prezidentė, viena iš jos įkūrėjų Kambodžoje ir Somaly Mam fondo Jungtinėse Amerikos Valstijose prezidentė. 2008 m. ji gavo Pasaulio vaikų apdovanojimą už vaikų teisių gynimą ir Rolando Bergerio apdovanojimą už žmogiškojo orumo saugojimą, 2009 m. buvo įtraukta į žurnalo „Time” paskelbtą šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Autorė gyvena Kambodžoje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą