2011 m. rugsėjo 11 d., sekmadienis

5. Arthur Conan Doyle "Baskervilių šuo"

Apie ką? "Baskervilių šuo" - populiariausias anglų rašytojo A. Konano Doilio (1859 - 1930) romanas, nepaprasta siužeto įtampa nuo pirmųjų puslapių pritraukiantis skaitytojo dėmesį . Piktosios jėgos jau keletą šimymečių persekioja Baskervilių giminę, kol pagaliau prieš baisųji pragaro šunį stoja nemirtibngasis Šerlokas Holmsas. Knygoje neatskiriamai susipina mintis ir veiksmas, tai, kas demoniška, ir tai, kas žemiška.

Nuomonė.   Pirma mano skaityta knyga apie Šerloką Holmsą. Tas jo personažas jau toks žinomas, toks įsiminęs, kad nelabai ką naujo šioje knygoje ir sužinojau. Tačiau negaliu sakyti, kad jis nuobodus, anaiptol, Holmsas niekada nenustoja stebinti. :) Knyga truputį nuspėjama, tačiau išlaikanti įtampą ir intrigą skaityti iki galo. Iki pat paskutinių puslapių kirbėjo klausimas, kokia gi yra Baskervilių šuns paslaptis? Ar jis apskritai tikras?  Paskutiniai knygos puslapiai, kuriose Šerlokas Holmsas viską puikiai išnarplioja tikrai labai įdomūs, dažnai nusistebėdavau tokia autoriaus išmone. Apibendrinant, ši knyga man patiko, tačiau didžiulio įspūdžio nepaliko, tai tiesiog bus dar viena gera mano perskaityta knyga sąraše. :)

Vertinimas: 3/4

Pati pirmoji šios knygos ekranizacija buvo nufilmuota 1914 metais. (IMDb), o pati naujausia 2002-aisiais (IMDb). Visa filmų sąrašą galima rasti ČIA. 

1939m. ekranizacijos plakatas


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą