2011 m. rugpjūčio 31 d., trečiadienis

1. Lorenzo Carcaterra "Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai"

Apie ką? Keturi neišskiriami draugai - Maiklas, Džonas, Tomis ir Lorenzo gyvena pavojingame Manhatano rajone pavadinimu Pragaro virtuvė. Šis rajonas yra jų gimtieji namai ir prieglobstis, kuriuose yra diktuojamos savos taisyklės, tačiau tai jiems nekliudo prisigalvoti įvairiausių žaidimų ir pokštų, atitraukiančių nuo namuose vyraujančio smurto bei skurdo. Tačiau vieną dieną nevykusi vagystė ir užpuolimas pakeičia jų visų gyvenimus negrįžtamai, juos nuteisia ir pasodina į Vilkinsono berniukų koloniją.

Nuomonė. Tai viena knygų, kurias skaitant patys verčiasi puslapiai. Nė nepastebėjau kaip perskaičiau pirmus šimtą puslapių. Tikriausiai nenuostabu, kad visai knygai perskaityti prireikė poros dienų.
Bibliotekoje skaitydama knygos nugarėlėje esantį aprašymą tikėjausi, kad ši knyga nebus maloni. Nuojauta pasitvirtino su kaupu - joje tikrai daug šiurpių, žiaurių epizodų. Aplamai, didelis pliusas prisideda už tai, kad knygoje aprašomi įvykiai tikri. Knygos autorius, L. Carcaterra, yra vienas iš neišskiriamo ketverto, kuris ir yra aprašomas knygoje.

Žiauriausia buvo skaityti berniukų gyvenimo kolonijoje aprašymą. Buvo aprašoma daug smurto, prievartos ir patyčių, kurias jie patyrė, tačiau knyga tuo neapsiriboja. Jie išeina iš tos įstaigos atgal į Pragaro virtuvę, kurioje laukia kerštas savo skriaudėjams. Iš tiesų nenoriu perpasakoti viso siužeto, tačiau apibendrintai galėčiau pasakyti, kad šį knyga man labai įsiminė ir sukrėtė. Sukrėtė savo žiaurumu, neteisybe, bei ištikima keturių berniukų, vėliau tapusių vyrais, draugystė, kurios neišskytė net žiauriausios jų gyvenimo dienos Vilkinsone. Ar rekomenduočiau? Taip. Tačiau ne tokiems skaitytojams, kuriems patinka meilės istorijos bei laimingos pabaigos.

Vertinimas: 4/4 

1996 metais pagal šią knygą buvo pastatytas filmas, kuriame vaidinas tokie aktoriai kaip Brad Pitt, Dustin Hoffman, Robert De Niro bei kiti.
Nesu jo mačiusi, tačiau po perskaitytos knygos, būtų tikrai įdomu pažiūrėti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą